Odboráři pražské záchranky vstoupili do stávkové pohotovosti

Do stávkové pohotovosti kvůli porušování zákoníku práce a kolektivní smlouvy a nevhodnému chování ředitele MUDr. Zdeňka Schwarze vůči zaměstnancům vstoupili ve čtvrtek 29. ledna 2015 odboráři z pražské záchranky. Oznámili to na tiskové konferenci pořádané odborovým svazem.

Dalším tématem této tiskové konference bylo zvyšování platů a mezd ve zdravotnictví a sociálních službách.

Záznam tiskové konference najdete na webu České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/299908-odbory-penize-na-vyssi-platy-nekde-pokryji-jen-vypadek-poplatku/

Usnesení výkonné rady OS z 10. února 2015:

Výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR projednala situaci ve Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy, považuje ji za velmi závažnou a upozorňuje na to, že její neřešení ohrožuje poskytování zdravotní péče v hlavním městě.

Výkonná rada podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Usnesení sekce ZZS z 11. února 2015:

Sekce zdravotnických záchranných služeb se připojuje k usnesení výkonné rady a podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Níže jako soubor ke stažení najdete informaci odborové organizace o stávkové pohotovosti a souhrn hlavních jednání, která odborová organizace a odborový svaz vedly se snahou vyřešit problémy na záchrance.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám