Odboráři se středočeské záchranky se sešli na výroční konferenci

Odboráři Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje se sešli 21. ledna na výroční konferenci základní organizace. Předseda odborové organizace MUDr. Jiří Havlovic vede s výborem odborovou organizaci a jednání se zaměstnavatelem i zřizovatelem na výborné úrovni.

Den před jednáním konference se jako již tradičně konala schůze výboru základní organizace. Výbor si doladil přípravu konference, projednal aktuální problémy i stav členské základny. Členská základna se nejen drží na velmi dobré úrovni, ale také se navyšuje.

Na konferenci se do Kutné Hory sjelo přes 70 delegátů ze všech dvanácti okresů.

Jednání zahájil předseda Jiří Havlovic, který předal slovo předsedkyni OSZSP ČR Dagmar Žitníkové. Ta informovala o požadavku odborového svazu na zvýšení platů zaměstnanců ve zdravotnictví pro příští rok o 10 %, o připravovaných změnách ve vzdělávání nelékařských profesí, poděkovala záchranářům, zaměstnavateli a zástupkyni zřizovatele – radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví Jiřině Fialové.

Odboráři i zaměstnavatel ocenili přístup kraje k záchrance a nemocnicím kraje. Kraj investuje do výjezdových stanovišť, nových sanitek a platů zaměstnanců. Do středočeských nemocnic se investuje například na pořízení nové onkologie, gynekologie, počítačového tomografu, školicího střediska.

Ředitel záchranky MUDr. Martin Houdek poděkoval odborům, zaměstnancům a také kraji za práci a podporu středočeské záchranky.

Náměstci ředitele informovali o problémech záchranky, mezi které patří nadužívání výjezdů ze strany pacientů, ale i některých zařízení sociálních služeb.

Zásadním bodem k řešení je úprava katalogu prací tak, aby byla řidičům záchranky přiznána vyšší platová třída.

Místopředsedkyně odborového svazu Ivana Břeňková upozornila, že pro tento návrh je nutná precizní příprava argumentů a vyzvala zaměstnance ke spolupráci. Předseda odborů Jiří Havlovic spolupráci přislíbil.

Konference byla zakončena slavnostní částí, ve které ředitel Martin Houdek předal pamětní listy „Zlatý záchranář“ vrchní sestře benešovské záchranky Olze Jirkové a primáři MUDr. Miroslavu Bejlkovi z Berounska za celoživotní přínos v přednemocniční neodkladné péči.

Těšíme se zase za rok do Kutné Hory mezi odboráře.

Foto Krajský úřad Středočeského kraje

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 11. 1. 2023 / 9:55

Restart odborové organizace v Krajské nemocnici Liberec, a. s.

Na konci roku 2019 byl zvolen nový výbor ZO v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Převzali jsme velmi nízkou členskou základnu a zjistili jsme, že většina zaměstnanců nemá informace o odborovém svazu.

Aktuality 21. 12. 2022 / 18:03

Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci. Taková byla také členská schůze 8. prosince 2022 v Domově ve Ždírci.

Načíst další
 
Napište nám