Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci. Jejími hosty byli místopředseda odborového svazu Mgr. Lubomír Francl, vedoucí právního a sociálního oddělení odborového svazu Ing. Ivana Břeňková a regionální manažer Bc. Václav Matoušek. Předsedkyně odborového svazu Bc. Dagmar Žitníková se kvůli nemoci omluvila.

Před zahájením konference se zástupci svazu setkali s ředitelkou nemocnice Ing. Jitkou Bureš Samákovou, která je seznámila se strukturou nemocnice. Následně si za doprovodu ředitelky ošetřovatelského úseku Mgr. Pavlíny Tůmové a místopředsedkyně odborové organizace Lenky Proislové prohlédli nemocnici a byli velice mile překvapeni. Pochválili všeobecnou čistotu nemocnice oproti jiným zařízením, která navštívili, a velmi si chválili chutný oběd v zaměstnanecké jídelně.

Na konferenci její účastníci projednali činnost odborového svazu, sjezd odborového svazu, činnost krajské rady a její jednání s karlovarským hejtmanem Petrem Kulhánkem

Letošní kolektivní vyjednávání s vedením Nemocnice Sokolov by odboráři rádi ukončili k 1. březnu, aby kolektivní smlouva byla platná od 1. března, na rozdíl od minulých let, kdy byla platná od 1. dubna daného roku.

Místopředseda Lubomír Francl informoval o benefitech odborového svazu.

Regionální manažer Václav Matoušek seznámil se situací a kolektivním vyjednáváním v ostatních zdravotnických zařízeních Karlovarského kraje.

V diskusi se mluvilo o zohledňování odpracovaných roků při odměňování stálých zaměstnanců, o obavách ze zvýhodňování a přeplácení nově nastupujících zaměstnanců, členové odborové organizace preferují přidávání do základních mezd. Všechny podněty budou předány na kolektivním vyjednávání.

Lenka PROISLOVÁ, místopředsedkyně ZO OSZSP ČR Nemocnice Sokolov

Eva NÁJEMNÍKOVÁ, předsedkyně ZO OSZSP ČR Nemocnice Sokolov

Foto Miloslav Toušek

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Aktuality 15. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Načíst další
 
Napište nám