Odboráři z plzeňské FN ochutnávali znojemská vína

Naše aktivní odborová organizace ve Fakultní nemocnici v Plzni uspořádala pro své členy podzimní víkendový pobyt na Moravě, a to v druhém největším městě Jihomoravského kraje ve Znojmě. Sešli jsme se v pátek 7. října krátce po obědě v plném počtu 57 účastníků a společně jsme vyrazili. Cesta pěkně ubíhala, někteří měli již zásoby z domova a poctivě dodržovali pitný režim během jízdy i přestávek. Po sedmi hodinách jízdy včetně přestávek (páteční dopravní špička) jsme konečně dorazili do krásného hotelu Mariel v centru Znojma. Po menších komplikacích s ubytovací kapacitou hotelu se nám naštěstí podařilo najít každému pokoj a následovala společná večeře a volná večerní zábava.

Následující den byla pro zájemce objednaná dvouhodinová prohlídka Znojma se skvělým a velmi vtipným panem průvodcem. Počasí nám sice úplně nepřálo a výhledy nebyly úplně luxusní, ale i tak to mělo své kouzlo, i takové počasí k podzimu patří. Po skončení prohlídky někteří účastníci zájezdu ještě vyrazili na prohlídku vyhlášeného znojemského podzemí.

Odpoledne již bylo ve volném duchu a hojně účastníků navštívilo místní Enotéku. Jedná se o unikátní stálou expozici – možná degustace více jak 70 vzorků ze znojemské vinařské podoblasti. Součástí je i velmi pěkná a stylově zařízená kavárna.

V podvečer nás již čekal připravený autobus a společně jsme vyrazili do malé vesničky Dobšice, kde byla objednaná degustace vín spojená s rautem a hudbou. Jednalo se o vyhlášené vinařství Lahofer s krásnou vyhlídkovou střechou, kde jsme byli přivítáni zástupcem rodinného vinařství panem Jaroslavem Chaloupeckým. S ním jsme také prošli společnou degustací a po celý večer nám byl plně k dispozici. Víno teklo proudem a všichni si tento výjimečný večer společně užili.

V neděli byla pro zájemce a milovníky piva objednaná prohlídka místního malého pivovaru s degustací několika vzorků. Myslím, že tento chmelový nektar leckterým spravil chuť a žaludek po včerejším víně. Poté jsme společně nasedli do autobusu, který nás všechny v pořádku dovezl zpět do našich domovů.

Bc. Kateřina MORAVCOVÁ, členka výboru ZO OSZSP ČR FN Plzeň

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám