Odboráři z plzeňské FN strávili část adventu v Polsku

Druhý adventní víkend, tedy 3. a 4. prosince, se skupina odborářů plzeňské fakultní nemocnice s rodinnými příslušníky (celkem 57 účastníků) v brzkých ranních hodinách vydala za vánočním kouzlem do polského Krakova, jednoho z nejkrásnějších evropských měst na řece Visle. 

Odjezd byl ráno v brzkých ranních hodinách. Cesta byla dlouhá, ale každý si ji zpříjemňoval po svém. Někteří dospávali spánkový deficit, jiní četli nebo proháněli své mobilní telefony a samozřejmě se dodržoval i pitný režim…

Jednalo se o dvoudenní výlet s noclehem v krásném hotelu na okraji města. Dopoledne jsme navštívili královský hrad Wawel, katedrálu a někteří účastníci zájezdu stačili obdivovat wawelského draka a oheň, který mu šlehal z tlamy. Dále jsme se prošli historickými uličkami města až na náměstí s historickou tržnicí Sukiennice a obdivovali jsme krásu kostela Nanebezvetí Panny Marie. Na vánočních trzích jsme ochutnali oštěpky na grilu, klobásy a každý po svém se zahříval Swiatecznym vino grzaniec. Poté jsme se odjeli ubytovat s následnou večeří v hotelu.

Druhý den ráno jsme se vydali do nedalekého solného dolu Wieliczka. Tento důl je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Sestoupili jsme dolů do 100 m pod zem, sešli několik stovek schodů a absolvovali okruh přes důlní cesty v délce kolem 3 km. Po skoro dvouhodinové prohlídce jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět do Plzně. Domů jsme dorazili díky skvělým řidičům ještě před půlnocí.

Jana ZÁVADOVÁ, místopředsedkyně ZO OSZSP ČR FN Plzeň

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám