Odborový svaz ukončil stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance

Celostátní stávkovou pohotovost kvůli situaci na jihomoravské záchrance ukončil odborový svaz  v pondělí 7. ledna odpoledne. Rozhodla o tom výkonná rada odborového svazu a navázala tak na odborovou organizaci na záchrance, která svoji stávkovou pohotovost ukončila k 1. lednu.

Důvodem stávkové potovosti, kterou odborová organizace zahájila již 28. 7. 2016, bylo opakované porušování zákoníku práce i kolektivní smlouvy, chybná personální politika, léta neřešené problémy odchodu lékařů a dalšího personálu z organizace kvůli špatným pracovním podmínkám a další problémy.

Odborovou organizaci při jednáních s vedením záchranky i s představiteli kraje, který je jejím zřizovatelem, podporovalo vedení odborového svazu, k nápravě problémů to však nevedlo.

Proto 8. února 2017 na podporu jihomoravských kolegů vstoupil do stávkové pohotovosti celý odborový svaz.

Jednání s vedením záchranky, s krajem i se zastupiteli pokračovala, ale problémy, na něž odboráři upozorňovali, dál přetrvávaly.

Kraj investoval do zprostředkovatele a poté i do rozsáhlého šetření expertní společností a jejich zprávy existenci problémů potvrdily. Ani to však nevedlo ke změně chování ředitele záchranky Milana Klusáka a k odstraňování problémů.

Ke konci roku odešel ředitel záchranky do důchodu a po výběrovém řízení se od 1. ledna 2019 novou ředitelkou stala dosavadní náměstkyně pro zdravotní péči Hana Albrechtová.

Odborová organizace i celý odborový svaz věří, že dojde ke zklidnění situace a k postupné nápravě měsíce se hromadících problémů. Od nové ředitelky očekávají seriózní jednání, nabízejí svoji spolupráci a doufají, že se podaří získat zpět ty zaměstnance, kteří kvůli předcházejícímu řediteli odešli.

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 11. 1. 2023 / 9:55

Restart odborové organizace v Krajské nemocnici Liberec, a. s.

Na konci roku 2019 byl zvolen nový výbor ZO v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Převzali jsme velmi nízkou členskou základnu a zjistili jsme, že většina zaměstnanců nemá informace o odborovém svazu.

Aktuality 21. 12. 2022 / 18:03

Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci. Taková byla také členská schůze 8. prosince 2022 v Domově ve Ždírci.

Načíst další
 
Napište nám