Odbory k novele zákoníku práce

Odbory velmi pečlivě sledují novelu zákoníku práce projednávanou v těchto dnech v Poslanecké sněmovně. Chystá se druhé čtení novely a budou se načítat pozměňovací návrhy.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravská konfederace odborových svazů si přejí, aby byl přijat pozměňovací návrh poslance Jaroslava Zavadila, kterým se navrhuje sjednotit odměňování zaměstnanců nemocnic pod systém platů. Podobný návrh podala i poslankyně Jana Hnyková (Úsvit).

Ne všechny poslanecké návrhy jsou však ve prospěch zaměstnanců, přicházejí také návrhy opačné.

ČMKOS k novele zákoníku práce uspořádala ve středu 8. března tiskovou konferenci, kde upozornila i na poslanecké návrhy, jejichž cílem je výrazně zhoršit postavení zaměstnanců a omezit práva odborů. Tiskovou zprávu ČMKOS viz níže jako soubor ke stažení.

Záznam tiskové konference viz na:

https://www.cmkos.cz/obsah/219/video-zaznam-z-tiskove-konference-ke-koncepcni-novele-zakoni/18520

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 29. 6. 2022 / 20:57

Sekce PHS jednala o odměňování, financování a nové systemizaci

Poslední jednání sekce pracovníků hygienické služby se před dobou dovolených konalo 29. června 2022 v budově odborového svazu.

Aktuality / 10:31

Vláda slíbila 10 % pro nejhůře placené zaměstnance, jednání budou pokračovat

V úterý 28. června se na Úřadu vlády konalo další kolo jednání o valorizaci platů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci všech vládních stran.

Aktuality 28. 6. 2022 / 11:04

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR hledá regionálního manažera/manažerku pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj

Načíst další
 
Napište nám