Odbory k novele zákoníku práce

Odbory velmi pečlivě sledují novelu zákoníku práce projednávanou v těchto dnech v Poslanecké sněmovně. Chystá se druhé čtení novely a budou se načítat pozměňovací návrhy.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Českomoravská konfederace odborových svazů si přejí, aby byl přijat pozměňovací návrh poslance Jaroslava Zavadila, kterým se navrhuje sjednotit odměňování zaměstnanců nemocnic pod systém platů. Podobný návrh podala i poslankyně Jana Hnyková (Úsvit).

Ne všechny poslanecké návrhy jsou však ve prospěch zaměstnanců, přicházejí také návrhy opačné.

ČMKOS k novele zákoníku práce uspořádala ve středu 8. března tiskovou konferenci, kde upozornila i na poslanecké návrhy, jejichž cílem je výrazně zhoršit postavení zaměstnanců a omezit práva odborů. Tiskovou zprávu ČMKOS viz níže jako soubor ke stažení.

Záznam tiskové konference viz na:

https://www.cmkos.cz/obsah/219/video-zaznam-z-tiskove-konference-ke-koncepcni-novele-zakoni/18520

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám