Odmítáme zhoršení kvality zdravotní péče, znělo na ostravské demonstraci

Na dvě stě účastníků se v pondělí 26. března 2012 sešlo na ostravském Kuřím rynku na happeningu pořádaném Odborovým svazem zdravotnictví a sociální péče ČR spolu s občanskou iniciativou ProAlt. Akci podpořily i další odborové svazy, především dopraváci, horníci, hutníci a další kováci, a také zástupci dalších občanských iniciativ, například Holešovické výzvy.

Hlavním tématem protestu byly chystané změny ve zdravotnictví, které přinesou zhoršení kvality a dostupnosti zdravotní péče. Organizátoři kritizovali především návrh nařízení vlády, který stanoví plánovaná pravidla pro místní a časovou dostupnost zdravotní péče. Ta umožní rušení nemocničních oddělení i celých nemocnic a připustí, že praktické lékaře, gynekology a zubaře bude moci pojišťovna lidem zajistit až ve vzdálenosti 40 minut jízdy autem, což může učinit i tuto základní zdravotní péči pro mnohé občany nedostupnou.

Ostravská akce byla vzkazem politikům, že i v Moravskoslezském kraji žijí lidé, kterým vládní asociální reformy vadí. Byla také podporou pro pražskou demonstraci, která následovala druhý den.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám