OS i jeho organizace podpořily Globální den solidarity s Ukrajinou

Odborový svaz i jeho jednotlivé organizace 15. března podpořily Globální den solidarity s Ukrajinou, který na tento den vyhlásily Mezinárodní odborová konfederace (ITUC, zahrnuje odbory ze 156 zemí z celého světa) a Evropská odborová konfederace (EOK, ETUC).

Členky a členové odborového svazu podporují lid Ukrajiny, podporují kolegyně a kolegy z veřejných služeb, pomáhají materiálně i finančně.

OS se podílí na projednávání a zajišťování podmínek pro ubytování, zaměstnávání, poskytování zdravotní a sociální péče lidem z Ukrajiny, pro rychlý nástup dětí z Ukrajiny do škol a předškolních zařízení.

Odborové organizace se většinou samy chopily iniciativy a samy či společně se zaměstnavatelem ve velkém pořádaly finanční a materiální sbírky (například kolegyně a kolegové z táborské nemocnice na snímku). Členové odborového svazu pomáhají s organizací pomoci a sbírek zdravotnického materiálu, léčiv a ostatního důležitého materiálu k přežití, pomáhají s ubytováním v domácnostech.

Podobné články

Aktuality 2. 11. 2022 / 21:19

Práva na energie, potraviny nutné k životu, bydlení, vodu = lidská práva

Ve dnech 25. a 26. října zasedal výkonný výbor Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 26. 10. 2022 / 21:54

Chraňme ty, kteří poskytují péči! Jen potlesk nestačí

V pondělí 24. října se konala Panevropská konference k otázkám zdravotní a sociální péče, kterou zorganizovala Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

Aktuality 23. 9. 2022 / 13:13

Ivana Břeňková byla zvolena do čela volebního regionu EPSU

Novou předsedkyní volebního regionu pro střední Evropu a západní Balkán EPSU byla 20. září zvolena Ing. Ivana Břeňková, vedoucí právního a sociálního oddělení OS zdravotnictví a sociální péče ČR.

Načíst další
 
Napište nám