Neútočte na hygieniky, ohrožujete životy!

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR odsuzuje kampaň iniciativy Zlatý špendlík a vyzývá její sympatizanty, aby okamžitě upustili od administrativního přetěžování pracovníků hygienické služby.

Účastníci této kampaně si zřejmě neuvědomují, že svými kroky poškozují všechny. Útočit na přepracované zaměstnance hygienické služby je odporné a ohrožuje to nejen fungování hygienické služby, která je nezastupitelným orgánem ochrany veřejného zdraví, ale i zdraví a životy občanů. Nebezpečí nákazy koronavirem hrozí všem!

Právě zaměstnanci hygienické služby se již více než rok a půl na pokraji fyzických a psychických sil snaží trasovat a celkově řešit epidemii nemoci COVID-19, včetně práce o večer a o víkendech, na úkor svého soukromého života a rodiny, většinou si nemohli ani vybrat dovolenou atd.

Vyzýváme Ministerstvo zdravotnictví, aby využilo všechny možnosti, které mu dává český právní řád, k zastavení nesmyslné a lidi ohrožující kampaně iniciativy Zlatý špendlík.

Podobné články

Aktuality 27. 7. 2022 / 10:43

Vyhrazená technická zařízení od 1. 7. 2022

Dne 1. 7. 2022 nabyl účinnosti zákon č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů, a s ním i příslušná nařízení vlády.

Aktuality 26. 7. 2022 / 9:43

S MPSV jsme začali řešit výjezdy ZZS do zařízení sociálních služeb

Dne 18. července 2022 se konalo on-line jednání se zástupci MPSV k výjezdům ZZS do pobytových zařízení sociálních služeb.

Aktuality / 9:37

S MPSV jsme začali řešit výjezdy ZZS do zařízení sociálních služeb

Dne 18. července 2022 se konalo on-line jednání se zástupci MPSV k výjezdům ZZS do pobytových zařízení sociálních služeb.

Načíst další
 
Napište nám