Neútočte na hygieniky, ohrožujete životy!

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR odsuzuje kampaň iniciativy Zlatý špendlík a vyzývá její sympatizanty, aby okamžitě upustili od administrativního přetěžování pracovníků hygienické služby.

Účastníci této kampaně si zřejmě neuvědomují, že svými kroky poškozují všechny. Útočit na přepracované zaměstnance hygienické služby je odporné a ohrožuje to nejen fungování hygienické služby, která je nezastupitelným orgánem ochrany veřejného zdraví, ale i zdraví a životy občanů. Nebezpečí nákazy koronavirem hrozí všem!

Právě zaměstnanci hygienické služby se již více než rok a půl na pokraji fyzických a psychických sil snaží trasovat a celkově řešit epidemii nemoci COVID-19, včetně práce o večer a o víkendech, na úkor svého soukromého života a rodiny, většinou si nemohli ani vybrat dovolenou atd.

Vyzýváme Ministerstvo zdravotnictví, aby využilo všechny možnosti, které mu dává český právní řád, k zastavení nesmyslné a lidi ohrožující kampaně iniciativy Zlatý špendlík.

Podobné články

Aktuality 20. 1. 2022 / 11:20

Výkonná rada v lednu

První jednání výkonné rady odborového svazu v roce 2022 začalo v pondělí 10. ledna odpoledne.

Aktuality 19. 1. 2022 / 15:37

Tripartita jednala o povinném očkování, pracovní karanténě a Zelené dohodě

V úterý 18. ledna 2022 se na zasedání tripartity sešli zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů. Hlavními body jednání byla aktuální epidemická situace a problematika Zelené dohody pro Evropu.

Aktuality 17. 1. 2022 / 18:34

Na zdravotnické tripartitě padla spousta otázek, ale bez odpovědí

První jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví v roce 2022 se konalo v pátek 14. ledna v odpoledních hodinách.

Načíst další
 
Napište nám