Platové tarify, vyjma zdravotnictví, se zvýší o 5 %. O zdravotnictví dál budeme jednat

Vážené kolegyně a kolegové, sdělujeme vám, že v pátek 31. srpna došlo k dohodě mezi vládou a odbory o procentním nárůstu tarifů zaměstnancům veřejných služeb, kteří pracují v příspěvkových organizacích, a to vyjma zaměstnanců ve zdravotnictví.

Pro zaměstnance veřejných služeb, vyjma příspěvkových organizací ve zdravotnictví, byl dohodnut růst platových tarifů o 5 %.

Pro zaměstnance ve zdravotnictví se povedou další jednání příští týden.

Navýšení o 5 % není to, co jsme si představovali, ale je to kompromis možného.

Připomínáme, že jsme na nikoho nezapomněli. Nyní budou probíhat jednání o zvýšení objemu financí na dotace pro poskytovatele sociálních služeb, aby vše bylo řádně profinancováno a aby se o 5 % mohly navýšit také mzdy v sociálních službách v neziskových organizacích a u dalších poskytovatelů, na které se nevztahuje nařízení vlády.

Všem vám velmi děkujeme za vaši podporu a pomoc.

Za vedení odborového svazu Dagmar Žitníková

Níže jako soubor ke stažení najdete vyjádření společnosti Gratia futurum 913 ke stávkové pohotovosti našeho odborového svazu

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám