Plzeňská porada s vedením OS – 14. 3. 2022

Porady vedení odborového svazu s předsedy odborových organizací nebo jejich zástupci pokračovaly v pondělí 14. března v Plzeňském kraji. V úvodní části byly představeny návrhy na úpravu programu OS a stanov OS, ke kterým nebyly vzneseny žádné připomínky nebo návrhy na úpravu či další doplnění. Poté se rozproudila poměrně bohatá diskuse k návrhu na úpravu finančního řádu OS. Zazněl názor, že navyšování odvodů na OS může vést k oslabení základních odborových organizací, protože i vzhledem k zvyšování cen energií, pohonných hmot i růstu dalších cen může klesat počet členů, protože nebudou chtít platit členské příspěvky. Naproti tomu zazněl i opačný názor, že členové neví, kolik se za ně na svaz odvádí, a že jsou spokojeni s činnostmi, které pro ně svaz vykonává.

Předsedkyně krajské rady OS Plzeňského kraje Helena Kurcová informovala o činnosti krajské rady, její zprávu doplnili i další členové krajské rady. Také v Plzeňském kraji se podařilo v mnoha zařízeních vyjednat navýšení mezd i pro nezdravotnické pracovníky. Diskutovalo se o situace ve Stodské nemocnici, která by se, kromě dalších témat, měla řešit na jednání krajské rady se zástupci Plzeňského kraje.

Součástí programu byly rovněž informace o jednáních s představiteli vlády a o důvodech, které vedly k vyhlášení stávkové pohotovosti OS dne 8. 2. 2022.

Podobné články

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:08

Plzeňská krajská rada jednala s vedením kraje o zvyšování mezd

V pátek 10. února se uskutečnilo jednání krajské rady Plzeňského kraje na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

Aktuality 20. 2. 2023 / 13:04

Nemocnice Sušice v ohrožení

Ve středu 18. ledna se uskutečnilo veřejné zasedání zastupitelstva města Sušice, předmětem jednání byl pouze jeden bod, a to další budoucnost Sušické nemocnice s. r. o.

Aktuality 22. 9. 2022 / 11:26

Plzeňská krajská konference OS – 21. 9. 2022

Plzeňská krajská konference jednala ve středu 21. září.

Načíst další
 
Napište nám