Po skončení nouzového stavu budou jednání v Krajské zdravotní, a. s., pokračovat

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní, a. s., bylo náročné, dodatek ke kolektivní smlouvě zajistí od 1. dubna navýšení mzdových tarifů minimálně o 1500 Kč. Touto informací navazuji na článek, který vyšel v březnovém Bulletinu na straně 9.

Vyjednavači z Krajské zdravotní, a. s., měli jednat 19. března o dodatku kolektivní smlouvy. Pro připomenutí, odbory požadovaly navýšení mzdových tarifů alespoň o 1500 Kč, a to od 1. ledna 2020. Toto navýšení bylo dojednáno na národní úrovni pro zvýšení platových tarifů zaměstnanců příspěvkových organizací. Stejně tak bylo sjednáno navýšení pro zaměstnance nemocnic obchodních společností (například akciové společnosti krajů apod.). Zaměstnavatel v Krajské zdravotní, a. s., ale navrhl navýšení cestou motivační složky, a to až po vyhodnocení produktivity práce, výkonů za pololetí roku.

Po složitém vyjednávání došlo ke kompromisu. Od 1. dubna budou mzdové tarify navýšeny dodatkem ke kolektivní smlouvě. To ovšem neznamená, že by odbory nadále nejednaly o kompenzaci tarifů za 1. čtvrtletí tohoto roku. To ovšem zkomplikovala pandemie koronaviru COVID-19. Po ukončení nouzového stavu vyvolaného touto pandemií se odbory k vyjednávání se zaměstnavatelem vrátí.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám