Předsedkyní OS byla zvolena Dagmar Žitníková, místopředsedy Ivana Břeňková a Lubomír Francl

Předsedkyní Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR byla v pátek 21. listopadu na VII. sjezdu OS jednomyslně zvolena dosavadní předsedkyně Bc. Dagmar Žitníková, která byla jedinou kandidátkou na tuto funkci. Na přání delegátů se tak stalo veřejným hlasováním. Dagmar Žitníková zároveň od delegátů svazu za svoji řeč sklidila potlesk ve stoje.

Místopředsedy byli ze tří kandidátů zvoleni dosavadní místopředsedkyně Ing. Ivana Břeňková a Mgr. Lubomír Francl, člen výkonné rady za Jihočeský kraj. Dosavadní místopředseda Ladislav Kucharský na tuto funkci znovu nekandidoval.

Sjezd potvrdil nové členy výkonné rady a jejich náhradníky, kteří byli zvoleni na krajských konferencích.

Sjezd zvolil dozorčí radu odborového svazu ve složení: Marie Preisová, RNDr. Miroslav Studený, Lenka Štěpánková, Bc. Stanislav Taťoun, Pavel Vobecký, Zdeněk Vohnout a Soňa Vytisková. Náhradnicí je Dagmar Dědková.

Delegáti schválili základní dokumenty odborového svazu – stanovy, finanční řád a volební řád. Schválili zprávu o plnění programu odborového svazu, zprávu o hospodaření OS a zprávu o činnosti dozorčí rady odborového svazu.

Na sobotním jednání delegáti diskutovali o situaci ve zdravotnictví a sociálních službách a o programových prioritách odborového svazu. Schválili program odborového svazu na další čtyři roky a přijali usnesení sjezdu.

Sjezd začal ve čtvrtek 20. listopadu krátce po čtrnácté hodině v pražském Hotelu Olšanka půlhodinovou prezentací připomínající činnost odborového svazu od konce roku 2010 do dnešních dní. Na sjezdu se sešlo na 200 delegátů a hostů. 

Všichni delegáti obdrželi materiály o plnění programu odborového svazu, o činnosti krajských rad a sekcí.

Dlouholetou funkcionářku odborového svazu a členku výkonné rady Jaroslavu Doleželovou a dlouholetou funkcionářku odborového svazu a členku dozorčí rady Ivanu Doubkovou sjezd jmenoval Čestnými členkami Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR.

Ve čtvrtek i v pátek večer se delegáti bavili i pokračovali v neformálních diskusích na společenských večerech.

Jednání sjezdu se zúčastnili ministři Andrej Babiš, Michaela Marksová Tominová a Svatopluk Němeček a zástupci sociálních partnerů, premiér Sobotka se omluvil kvůli cestě do USA.

Na závěr sjezdu předsedkyně Dagmar Žitníková pozvala na pódium všechny zaměstnance odborového svazu a poděkovala jim za kvalitní přípravu i zajištění bezproblémového konání celého sjezdu.

Podrobné zpravodajství ze sjezdu, přijaté dokumenty a fotografie z akce najdete v rubrice O nás – VII. sjezd OSZSP ČR.

Podobné články

Aktuality 29. 6. 2022 / 20:57

Sekce PHS jednala o odměňování, financování a nové systemizaci

Poslední jednání sekce pracovníků hygienické služby se před dobou dovolených konalo 29. června 2022 v budově odborového svazu.

Aktuality / 10:31

Vláda slíbila 10 % pro nejhůře placené zaměstnance, jednání budou pokračovat

V úterý 28. června se na Úřadu vlády konalo další kolo jednání o valorizaci platů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci všech vládních stran.

Aktuality 28. 6. 2022 / 11:04

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR hledá regionálního manažera/manažerku pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj

Načíst další
 
Napište nám