Prezidium ČAS podpořilo 10% navýšení platů a mezd pro veškerý personál

V úterý 11. září se v odpoledních hodinách sešly předsedkyně OS Dagmar Žitniková a místopředsedkyně OS Ivana Břenková s členkami prezidia České asociace sester.

Po společném jednání vydalo prezidium ČAS následující prohlášení:

Prezidium ČAS se dne 11/9/2018 shodlo s představitelkami ČMKOS, že personální situace v českém zdravotnictví je kritická a pracovní podmínky zdravotníků jsou dlouhodobě neúnosné.

Proto je naprosto zásadní, aby zdravotníci dostali slíbenou částku 4,7 miliard jako nárokovou část platů a mezd ve formě příplatků za směnnost. Prezidium ČAS plně podporuje 10% navýšení platů a mezd pro veškerý personál.

Prezidium ČAS

Děkuji České asociaci sester za podporu.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám