Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci, kde si nejen předáme informace, ale taky si jen neformálně popovídáme. Takovými hezkými akcemi jsou členské schůze odborových organizací. Jedna taková členská schůze se konala 8. prosince 2022 ve Ždírci.

Ždírec, malá obec v Kraji Vysočina, ve které žije 434 obyvatel. Nachází se 10 km od Jihlavy a 4,5 km od Polné v nadmořské výšce 515 metrů. Zde funguje přes sto let zařízení sociálních služeb Domov Ždírec.

Z historie Domova ve Ždírci se dovídáme, že ,, v  roce 1916 koupily sestry Terezie a Emílie Klimentovy, příslušnice III. řádu sv. Františka, usedlost č. p. 43 ve Ždírci a věnovaly se zde opatrování sirotků. Po první světové válce – v roce 1926 – byl položen základní kámen a z výnosů veřejné sbírky byl postaven nový sirotčinec, který byl otevřen o rok později. Zároveň se stal středem života v obci. V padesátých letech přešel majetek sester Klimentových na Československý stát a byl zde zřízen domov důchodců, kde sloužily řádové sestry spolu s civilními. Postupem času činnost řádových sester v domově ustala a zůstaly zde pouze zdravotní sestry. V roce 1989 začala rozsáhlá přístavba a rekonstrukce staré budovy domova ve Ždírci. V roce 2003 byla provedena oprava střechy a výměna oken, bylo zrekonstruováno vodovodní potrubí. V současné době je komplex domova ve Ždírci již po rekonstrukci a je otevřená i nová budova.“

Celý domov jsem si prošla s předsedkyní základní odborové organizace Jiřinou Marešovou a bylo to moc hezké. Vánoční výzdoba, klid a pohoda, které sálaly z každého koutku, mě zahřály u srdce a vyrojily se vzpomínky na moji práci v Domově důchodců ve Velkých Hamrech.

Paní předsedkyně Marešová, která pracuje v tomto zařízení několik let a na postu předsedkyně je několik funkčních období, zahájila členskou schůzi. Ta se konala v společenské místnosti Domova Ždírec. Výbor hodnotil svoji činnost a hospodaření a já si dovolila připravit pro naše členy prezentaci o aktuální situaci v sociálních službách. Nakonec členové základní odborové organizace uspořádali tombolu, rozdali si dárky a taky jsme si dali něco dobrého na zub. Bylo to moc milé setkání a věřím, že ho v letošním roce zopakujeme.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám