Prosinec 2022

19. prosince

* Tiskové konference ČMKOS na téma minimální mzdy a její nízké hodnoty se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Odpoledne na Ministerstvu zdravotnictví jednal Pracovní tým Rady hospodářské sociální dohody ČR pro zdravotnictví (zdravotnická tripartita). Zúčastnilo se celé vedení OS a vedoucí právního a sociálního právního oddělení OS Ivana Břeňková, která je řídící pracovního týmu.

16. prosince

* Výbor sekce pro práci s členskou základnou na svém odpoledním on-line jednání projednal plán dalších aktivit v oblasti náboru a organizování členské základny. Za vedení OS se jednání zúčastnil místopředseda OS Lubomír Francl.

15. prosince

* Zástupci jihomoravských nemocnic se spolu s vedením OS a LOK-SČL zúčastnili jednání Zastupitelstva Jihomoravského kraje, aby znovu vyjádřili svůj nesouhlas s případnou transformací nemocnic příspěvkových organizací do jedné nemocnice akciové společnosti. Na jednání zastupitelstva vystoupila řada zástupců nemocnic a na závěr byla do podatelny Krajského úřadu Jihomoravského kraje předána Petice proti záměru Jihomoravského kraje transformovat nemocnice zřizované Jihomoravským krajem do jedné akciové společnosti s nemocnicemi Znojmo, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Kyjov, Ivančice, Letovice, Tišnov a Hustopeče jako odštěpnými závody, pod kterou se za mimořádně krátkou dobu shromáždilo téměř 14 000 podpisů.

14. prosince

* Na Ministerstvu zdravotnictví jednala pracovní skupina pro ošetřovatelství, zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Na OS se konal pravidelný metodický den regionálních manažerů a inspektorů BOZP.

13. prosince

* Na prvním posjezdovém jednání se sešla výkonná rada OS.

* Poprvé jednala nově zvolená dozorčí rada OS.

12. prosince

* Dopoledne jednala sekce nezdravotnických pracovníků, postupně se zúčastnilo vedení OS.

* Odpoledne se sešli členové původní a nově zvolené výkonné rady a členové původní a nově zvolené dozorčí rady OS, aby si vyměnili zkušenosti.

9. prosince

* V Bruselu demonstrovali zdravotníci za zlepšení svých pracovních podmínek. Akce se zúčastnila Ivana Břeňková, která je za Českou republiku členkou výkonného výboru Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

* Místopředseda OS Lubomír Francl jednal v Janských Lázních spolu s odborovými organizacemi s vedením Státních léčebných lázní Janské Lázně o navýšení mezd zaměstnanců od 1. 1. 2023.

8. prosince

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková se zúčastnila členské schůze ZO Domov Ždírec a seznámila přítomné s aktuální situací v sociálních službách.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková navštívila konferenci základní odborové organizace Zdravotního ústavu Ústí nad Labem.

* Místopředseda OS Lubomír Francl se zúčastnil tradičního setkání zástupců České národní banky se zástupci odborů.

7. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s místopředsedkyní ČMKOS Radkou Sokolovou kvůli projednání spolupráce OS a ČMKOS v roce 2023.

6. prosince

* Konala se porada vedení odborového svazu k úkolům, které vyplývají z IX. sjezdu odborového svazu a z aktuálních problémů v odborových organizacích.

* Na MPSV se konalo jednání s ministrem práce a sociálních věcí Marianem Jurečkou k problematice valorizace platů ve veřejné sféře na rok 2023.

5. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila on-line jednání mimořádné Rady ČMKOS k novele zákoníku práce.

* Na konferenci k problematice BOZP se sešli odborníci z MPSV se zástupci odborů. Jednání se účastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda OS Lubomír Francl.

* Na MPSV se uskutečnilo druhé setkání k připravovanému zákonu k zastřešení výkonu odborných činností v oblasti sociální ochrany. Za OS se zúčastnila místopředsedkyně Jana Hnyková.

* Odpoledne se předsedkyně OS Dagmar Žitníková jako členka delegace odborů v tripartitě zúčastnila setkání členek a členů poradních a pracovních orgánů vlády.

1. prosince

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla se zástupkyní Nadace Friedricha Eberta Kateřinou Smejkalovou, aby projednaly možnosti spolupráce v příštím roce.

* Prvního jednání krajské rady Libereckého kraje v novém volebním období se zúčastnila místopředsedkyně OS Jana Hnyková spolu s regionální manažerkou Ivanou Burešovou.

* Odpoledne se místopředsedkyně OS Jana Hnyková a regionální manažerka Ivana Burešová setkaly s nově zvoleným výborem ZO Domov důchodců Velké Hamry.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 2. 12. 2022 / 17:45

Listopad 2022

10. a 11. listopadu: V pražském Hotelu Olšanka se konal IX. sjezd odborového svazu.

Načíst další
 
Napište nám