Proti rušení nemocnic bojují odbory i zaměstnavatelé

Na připravované rušení nemocnic a další kroky, které povedou ke kritické situaci ve zdravotnictví a k nevídanému zhoršení dostupnosti zdravotní péče, upozorňuje Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR dlouhodobě a všemi dostupnými prostředky. Spolu s partnery, jimž také záleží na budoucím osudu zdravotní péče a zdravotnictví, se snaží zabránit destrukci současné sítě nemocnic.

Opakovaně na chaotické a nedemokratické postupy upozorňují i zaměstnavatelé, také oni varují před důsledky, které na občany dopadnou.

Nyní se Rada Asociace českých a moravských nemocnic, dopisem obrátila na poslankyně a poslance, aby posoudili nezbytnost a účelnost rušení a redukce nemocnic a to, zda zvolený postup bez jakékoli odpovědnosti odpovídá požadavkům demokratického právního státu.

Poslanci obdrželi také argumentační materiál AČMN Nejčastěji uváděné nepravdy, kterými se odůvodňuje potřeba redukce nemocniční sítě v ČR.

O podporu AČMN požádala rovněž hejtmany, Asociaci krajů ČR, ombudsmana, orgány měst ve všech krajích, Radu seniorů, pacientské organizace, odborové a další organizace ve zdravotnictví i sociální sféře.

Podobné články

Aktuality 20. 3. 2023 / 14:56

Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a pracují v ní členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

Aktuality 20. 3. 2023 / 7:44

Královéhradecká krajská rada jednala s hejtmanem a náměstky

V pondělí 13. března se konala schůzka královéhradecké krajské rady s vedením Královéhradeckého kraje.

Aktuality 16. 3. 2023 / 9:02

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Načíst další
 
Napište nám