Říjen 2013

31. října

* Porady s předsedy v Karlovarském kraji se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* V pořadu Máte slovo vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Její argumenty k současné kritické situaci ve zdravotnictví v diskuzi podpořila místopředsedkyně Ivana Břeňková a členka výkonné rady Iva Řezníčková.

30. října

* Porady s předsedy odborových organizací v Jihočeském kraji se účastnili místopředsedové OS Ivana Břeňková a Ladislav Kucharský.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s dalšími předsedy OS a odbornými pracovníky ČMKOS jednali o novém občanském zákoníku a jeho dopadech do oblastí důležitých pro odbory – zákoníku práce, daní, a fungování odborových organizací.

 

29. října

* V budově OS se sešli zástupci odborových svazů veřejných služeb k přípravě konference Evropské federace odborových svazů veřejných služeb, která se bude konat v roce 2014. Jednání vedla místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

28. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila slavnostní recepce prezidenta republiky Miloše Zemana a jeho ženy Ivany Zemanové, která se konala na Pražském hradě u příležitosti státního svátku.

 

25. října

* Dialogu se zaměstnavateli na téma násilí na pracovišti ze strany třetích osob se zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

 

24. října

* Porady s předsedy v Plzeňském kraji se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Jednala dozorčí rada OS.

23. října

* Porady s předsedy v Jihomoravském kraji se účastnilo celé vedení OS.

* Vedení OS se odpoledne účastnilo konference České asociace sester. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila s příspěvkem k pracovnímu vytížení sester, jejich pracovním podmínkám a bezpečnosti práce.

 

22. října

* Porady s předsedy v Kraji Vysočina se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Odpoledne se konalo v Nemocnici Jihlava jednání zástupců odborové organizace, předsedkyně OS Dagmar Žitníkové a místopředsedkyně Ivany Břeňkové s náměstkyní o postavení sester v nemocnici.

 

21. a 22. října

* Místopředseda Ladislav Kucharský se jako lektor zúčastnil semináře z projektu Norských fondů pořádaného Slovenským odborovým svazem zdravotnictví a sociálních služeb v Kežmarských Žlaboch na Slovensku.

 

21. října

* Porady s předsedy v Libereckém kraji se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

 

18. – 20. října

* V Pavlově na jihu Moravy se uskutečnil další ze seminářů ve spolupráci Evropské federace odborů veřejných služeb EPSU, Irského odborového svazu IMPACT a všech afilací EPSU v ČR a SR, který organizačně zabezpečuje náš OS. Semináře se jako lektor a jako organizační garant zúčastnil místopředseda OS Ladislav Kucharský.

 

18. a 19. října

* Jednala Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů (AKV). Tým expertů se zaměřil na problematiku nového občanského zákoníku a otázky zákoníku práce. Jednání se zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková, která je členkou výboru AKV.

 

18. října

* Krajská rada Moravskoslezského kraje jednala za účasti předsedkyně OS Dagmar Žitníkové s hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem a náměstkem hejtmana zodpovědným za zdravotnictví Ing. Jiřím Martínkem. Jednali o situaci v krajských nemocnicích a krátce o sociálních službách.

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se zúčastnila sektorového sociálního dialogu nemocničního sektoru a sektoru sociálních služeb v Luxemburku.

 

17. října

* Plénum tripartity jednalo mimo jiné i o situaci ve zdravotnictví. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková vystoupila s požadavkem na zvýšení úhrad za státní pojištěnce a na řešení kritické situace ve zdravotnictví.

* V Ústí nad Labem se sešli předsedové odborových organizací na krajské poradě, kterou vedl místopředseda OS Ladislav Kucharský. Následovala tisková konference o krizové situaci ve zdravotnictví a sociálních službách.

* V Plzni jednala krajská rada OS se zástupci kraje, zúčastnila se místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

 

16. října

* Výběrového řízení na ředitele Státních léčebných lázní Janské Lázně, s.p., se zúčastnila místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

* V Pardubicích se sešli předsedové odborových organizací s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila konference ZO v Janských Lázních.

15. října

* Odbory, zaměstnavatelé a pacienti vystoupili proti likvidaci nemocnic na společné tiskové konferenci. Stanovisko OS přednesla předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Na jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální politiku vystoupila předsedkyně OS Dagmar Žitníková se stanoviskem k dotacím pro rok 2014 a s požadavkem na zvýšení platů zaměstnancům v sociálních službách.

14. října

* Se zástupci odborových organizací Královéhradeckého kraje se na poradě předsedů setkali předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský.

11. října

* Na společné tiskové konferenci ČMKOS a OS ke kritické situaci ve zdravotnictví předsedkyně Dagmar Žitníková mimo jiné informovala o stávkové pohotovosti OS.

 

8. – 11. října

* Místopředsedové OS Ladislav Kucharský a Ivana Břeňková a člen výkonné rady Lubomír Francl se zúčastnili semináře ke zdravotnictví, který se konal v Bělehradě za finanční podpory Evropské federace odborových svazů veřejných služeb. Zúčastnili se zástupci ze střední Evropy a západního Balkánu.

10. října

* S příspěvkem k situaci zaměstnanců v sociálních službách vystoupila na V. kongresu Asociace poskytovatelů sociálních služeb v Táboře předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

9. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala o problémech ve zdravotnictví se stínovým ministrem ČSSD MUDr. Svatoplukem Němečkem.

 

8. října

* Jednala výkonná rada OS.

7. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s JUDr. Dominikem Brůhou a zástupci Ministerstva zdravotnictví jednali s představiteli společnosti Ambit Media, a.s., o další perspektivě vydávání Zdravotnických novin.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání Rady ČMKOS.

4. – 6. října

* V Blansku se uskutečnil XIV. ročník svazových sportovních her – turnaj v kuželkách. Zúčastnilo se 32 družstev a také místopředseda OS Ladislav Kucharský.

  

4. října

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s prezidentem Asociace poskytovatelů sociálních služeb Ing. Jiřím Horeckým, MBA, o připravovaném projektu k sociálnímu dialogu v sociálních službách.

 

3. října

* Porady s předsedy Zlínského kraje se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Místopředseda Ladislav Kucharský přednášel v Praze kolegyním a kolegům z irského odborového svazu služeb IMPACT problematiku historie odborů a práce s mladými členy. Workshopu se zúčastnil rovněž Josef Krejbych a irské odboráře vedl náš dlouholetý partner a kolega Denis Rohan.

2. října

* Porady s předsedy ZO Moravskoslezského kraje se účastnilo vedení svazu.

1. října

* Porady s předsedy ZO Olomouckého kraje se účastnilo vedení svazu.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám