Sekce pracovníků hygienické služby před jednáním s ministrem Válkem

Výbor sekce pracovníků hygienické služby se dne 7. dubna sešel, aby připravil program jednání s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Jednání vedla řídící sekce MUDr. Gacka Slavíková, účastnil se celý výbor, pracovní skupina a k velké radosti také zástupce KHS Jihomoravského a zástupkyně nově založené odborové organizace KHS Libereckého kraje.

Zájem o jednání vyplývá i z informací, které se šíří ve všech krajských hygienických stanicích, zdravotních ústavech a Státním zdravotním ústavu. Již v loňském roce se začala připravovat restrukturalizace a centralizace orgánů ochrany veřejného zdraví. Je spousta otázek: jaké bude postavení krajských hygienických stanic, zdravotních ústavů a Státního zdravotního ústavu? Budou udržena všechna služební a pracovní místa? Bude dostatek financí? Bude kvalitní hygienická služba? Proč se bude centralizovat? Jak a kdy se bude novelizovat zákon o ochraně veřejného zdraví?

Na to nejsou jednoznačné odpovědi, a proto je třeba zorganizovat jednání za účasti ministra zdravotnictví a odpovědných zaměstnanců Ministerstva zdravotnictví se zástupci odborů KHS, ZÚ a SZÚ.

Návrhy termínů budou zaslány ministrovi zdravotnictví včetně návrhu programu a požadavku na účast odpovědných zaměstnanců ministerstva. Ministr zdravotnictví bude na požadavek o jednání upozorněn také na jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví dne 8. dubna.

Podobné články

Aktuality 29. 11. 2022 / 11:49

Sociální dialog o aktuálních problémech hygienické služby

Sociální dialog o aktuálních problémech hygienické služby se uskutečnil 28. listopadu 2022.

Aktuality 5. 11. 2022 / 8:52

Prohlášení odborového svazu k propouštění v hygienické službě

Vyzýváme vládu a Ministerstvo zdravotnictví, aby místo snižování počtu odborníků hygienickou službu stabilizovaly a posílily její rozpočet.

Aktuality 9. 9. 2022 / 20:01

Se zástupci MZ o financování a změně zákona

Dne 30. srpna se konalo jednání sekce pracovníků hygienické služby se zástupci Ministerstva zdravotnictví k aktuálním otázkám finančního a personálního zabezpečení ...

Načíst další
 
Napište nám