Semináře OS novým funkcionářům ZO pomáhají, dodávají energii

Odborový svaz a jeho sekce pro práci s členskou základnou pořádají pro nové členy seminář, jak získávat do svých řad nové odboráře. Naše ZO v loňském roce měla volby a do výboru byly zvoleny i nové mladší kolegyně. Proto jsme využili této nabídky na vzdělávací seminář o náboru nových členů, vyplnil jsem přihlášku a po přijetí vyslal paní Leonu do Prahy.

Paní Leona byla překvapena milým přijetím i samotným seminářem. Velmi ji zaujaly přednášky, líbila se prezentace vytvořená Bc. Honzou Šustou a benefity, které mají přesvědčit, proč být v odborech.

Zaujaly ji vytvořené skupinky, které za pomocí přednášejících „dělaly“ přidělené úkoly, řešení otázek: proč a jaký význam je členství v OS.

Do Přerova se vrátila nabitá informacemi a hned první týden získala do našich řad čtyři nové členky a pokračuje v aktivitě nadále.

Tento seminář má opravdu vliv na formování odborové základny a přesvědčování o významu odborové práce. Paní Leona se zúčastňuje všech akcí našeho výboru a věřím, že bude pokračovat v práci, až předseda a místopředseda odejdou do důchodu.

Zdeněk Sovík, předseda ZO OSZSP ČR Středomoravská nemocniční a. s., odštěpný závod Nemocnice Přerov

Podobné články

Aktuality 5. 2. 2020 / 11:41

Poděkování JUDr. Brůhovi za ostravský seminář

Základní organizace OSZSP ČR FN Ostrava se ve spolupráci s krajskou radou Moravskoslezského kraje snaží zajišťovat právní vzdělávání členů odborových organizací v kraji formou seminářů.

Aktuality 19. 6. 2019 / 19:32

Ohlédnutí za konferencí Nemocnice – dopady personální krize

Ve dnech 15. a 16. května 2019 se konala v Praze v hotelu Olšanka konference pod názvem Nemocnice – dopady personální krize, zaměstnanci, pacienti, realita, rizika a budoucnost.

Aktuality 31. 5. 2018 / 12:47

Seminář na téma mobbing a jeho hrozby

Ve středu 18. dubna jsem se zúčastnila semináře v rámci projektu Českomoravské konfederace odborových svazů §320a zákoníku práce – Trh práce, agentura práce, odbory – Mobbing a jeho hrozby.

Načíst další
 
Napište nám