Semináře OS novým funkcionářům ZO pomáhají, dodávají energii

Odborový svaz a jeho sekce pro práci s členskou základnou pořádají pro nové členy seminář, jak získávat do svých řad nové odboráře. Naše ZO v loňském roce měla volby a do výboru byly zvoleny i nové mladší kolegyně. Proto jsme využili této nabídky na vzdělávací seminář o náboru nových členů, vyplnil jsem přihlášku a po přijetí vyslal paní Leonu do Prahy.

Paní Leona byla překvapena milým přijetím i samotným seminářem. Velmi ji zaujaly přednášky, líbila se prezentace vytvořená Bc. Honzou Šustou a benefity, které mají přesvědčit, proč být v odborech.

Zaujaly ji vytvořené skupinky, které za pomocí přednášejících „dělaly“ přidělené úkoly, řešení otázek: proč a jaký význam je členství v OS.

Do Přerova se vrátila nabitá informacemi a hned první týden získala do našich řad čtyři nové členky a pokračuje v aktivitě nadále.

Tento seminář má opravdu vliv na formování odborové základny a přesvědčování o významu odborové práce. Paní Leona se zúčastňuje všech akcí našeho výboru a věřím, že bude pokračovat v práci, až předseda a místopředseda odejdou do důchodu.

Zdeněk Sovík, předseda ZO OSZSP ČR Středomoravská nemocniční a. s., odštěpný závod Nemocnice Přerov

Podobné články

Aktuality 23. 10. 2021 / 13:35

Síla odborů

Ve dnech 20. – 22. října se ve znojemském hotelu Mariel konal 1. ročník školení s názvem Síla odborů.

Aktuality 24. 9. 2021 / 21:47

Mezinárodní on-line škola

Ráda bych se s vámi podělila o některé poznatky ze školy s názvem Organizování pracovníků pro budování odborové moci – Organizing4power school.

Aktuality 13. 5. 2021 / 15:37

Na workshopu jsme připravovali strategii na získávání členů OS

V rámci spolupráce OS a Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) jsme se zúčastnili on-line strategického workshopu zaměřeného na nábor a organizování v odborech.

Načíst další
 
Napište nám