Smutný konec vyhlášené ortopedie v Orlové

Ve velkém proběhlo poslední rozloučení s věhlasnou orlovskou ortopedií! Přišla se s ní rozloučit stovka občanů a zdravotníků. Orlovské noviny otiskly článek, který popsal celou situaci naprosto dokonale, a proto si dovolím citovat: „Smuteční průvod prošel poslední lednový den naším městem. „Zemřela“ vyhlášená orlovská ortopedie, zanikl špičkový tým ortopedů a právě 31. ledna 2020 nastala chvíle posledního rozloučení. Rozloučení to bylo důstojné a velmi smutné. Tým ortopedů – a vlastně celého kolektivu oddělení ortopedie – byl uložen do rakve a v závěru pietního aktu vypuštěn v podobě nafukovacích balónků do vzduchu. Ve chvílích posledního rozloučení zůstalo málokteré oko nejen pracovníků nemocnice, ale i ostatních účastníků pochodu, suché. Čest památce orlovské ortopedie v čele s MUDr. Tomášem Knyblem. Byli jste skvělý tým a zůstali jste jednotní až do konce. Vážíme si vašeho boje za zachování špičkové ortopedie v Orlové. Děkujeme a věříme, že orlovským pacientům zůstanete i nadále nakloněni, byť budete působit v jiných zdravotnických zařízeních. Velký dík patří všem lékařům, sestrám a vlastně veškerému personálu nemocnice, který společně s městem do jara minulého roku, kdy kraj schválil optimalizaci orlovské nemocnice, usiloval o zachování všech akutních lůžek v Orlové, včetně tehdejších zdravotnických služeb. Velmi si vašeho boje v zájmu orlovských občanů vážíme. Děkujeme.“ Konec citace.

Na ortopedii v Orlové se ročně zvládlo více než 1500 operací, z nichž bylo více než 400 totálních endoprotéz, a toto pracoviště bylo schopno provádět jako jedno z mála pracovišť všechny druhy ortopedických operací.

Počet operací řadil orlovskou ortopedii řadil mezi deset nejproduktivnějších pracovišť v České republice. Čekací doba se pohybovala okolo tří měsíců, což bylo top v regionu, když vezmeme, že v ostatních nemocnicích se čekací doby pohybují od jednoho roku a půl.

Naskýtá se otázka: Jak se prodlouží čekací doba v ostatních nemocnicích, když jim přibude spádová oblast 55 tisíc obyvatel? Není to omezení dostupnosti zdravotní péče v časovém horizontu?

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám