Srpen 2014

28. srpna

* Krajská rada Prahy jednala s radním Doc. Ing. Mgr. Martinem Dlouhým, Dr., MSc., zodpovědným za zdravotnictví, sociální a bytovou politiku. Obsahem jednání bylo personální poddimenzování sociálních služeb, které ve svém důsledku znamená přetěžování zaměstnanců. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

 

27. srpna

* Na MSPV jednal tripartitní pracovní tým pro sociální politiku. Na programu byly informace o přechodu financování sociálních služeb na kraje, novela zákona o sociálních službách, odměňování zaměstnanců, informace o koncepci dlouhodobé péče. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

26. srpna

* Zástupci OS s Unií zaměstnavatelských svazů ČR jednali o otázkách důstojné práce.

* Předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková a prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR Jiří Horecký a ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR pro rozvojové projekty Mgr. David Šourek jednali o projektu Sociální dialog.

 

25. srpna

* Pravidelného jednání Rady ČMKOS se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Rada projednala aktuální problémy a zabývala se také přípravou Sněmu ČMKOS, který by měl být součástí oslav 25. výročí sametové revoluce a svobodných odborů.

 

21. srpna

* Prezident republiky Miloš Zeman se setkal s vedením ČMKOS a se zástupci odborových svazů sdružených v ČMKOS. Zúčastnila se také předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Jednala dozorčí rada OS. Zúčastnily se předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

20. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková s místopředsedkyní Ivanou Břeňkovou a s předsedou ČMKOS Josefem Středulou navštívili Slezskou nemocnici v Opavě. Návštěva se uskutečnila na žádost předsedy Středuly, který se chce postupně seznamovat s problémy zaměstnanců v různých resortech a napomáhat jejich řešení.

 

14. srpna

* Právníci OS, předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednali o přípravě na kolektivní vyjednávání, o aktivitách projektu „Sociální dialog v kultuře a sociálních službách“ a o dalších aktuálních úkolech.

 

12. srpna

* Jednala výkonná rada OS. Na jednání navázal úvodní seminář k projektu odborů a zaměstnavatelů Sociální dialog v kultuře a sociálních službách.

 

11. srpna

* Odboráři z organizací přímo řízených Ministerstvem zdravotnictví se sešli, aby se vzájemně informovali o stavu kolektivního vyjednávání a o problémech, které je trápí. Na programu jednání byla i informace o návrhu zákona o neziskových nemocnicích zpracovaném Českou lékařskou komorou. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

8. srpna

* Krajská rada Prahy zorganizovala své výjezdní zasedání, na kterém projednala aktuální situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách v Praze. Jednání, které bylo velmi pěkné a přínosné, se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková. Obě děkují Růžence Menšíkové a všem členům krajské rady za perfektní práci.

 

7. srpna

* Zástupci OS veřejných služeb se sešli, aby se informovali o situaci v jednotlivých resortech a aby přijali společné stanovisko k odměňování zaměstnanců ve veřejné sféře. Jednání se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Na jednání navazovalo jednání afilace odborových svazů veřejných služeb sdružených v Evropské federaci odborových svazů veřejných služeb (EPSU).

 

6. srpna

* Zástupci OS veřejných služeb jednali s náměstkem ministryně Marksové JUDr. Petrem Šimerkou o návrzích odborů zrušit uplatnění pásmového odměňování nejpozději od 1. listopadu 2014. Za OS se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám