Srpen 2021

31. srpna

* Jednání tripartitního pracovního týmu pro sociální otázky se zúčastnila místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem jednali s premiérem Andrejem Babišem.

28. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila akce Anděl mezi zdravotníky.

24. srpna

* Po delší době se sešel tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Zabýval se návrhem úhradové vyhlášky na rok 2022, výstupy tripartitní pracovní skupiny pro personální stabilizaci, reformou orgánů ochrany veřejného zdraví, vakcinací zaměstnanců ve zdravotnictví a v sociálních službách a navýšením platů a mezd pro zaměstnance ve zdravotnictví. Zúčastnilo se celé vedení odborového svazu.

23. srpna

* Jednání Rady ČMKOS, která se téměř po roce a půl konala za osobní účasti předsedů jednotlivých svazů, se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková. Na programu byly mimo jiné aktuální odborové otázky, vnitroodborové záležitosti a evropské okénko.

* Odpoledne se vypořádávaly připomínky odborového svazu k návrhu státního rozpočtu na rok 2022 se zástupci Ministerstva financí. Odbory požadují zvýšit finance na dotace pro poskytovatele sociálních služeb, na hygienickou službu a na platy zaměstnanců ve veřejných službách. Další kolo jednání bude v září na tripartitě. Za odbory jednání řídila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

20. srpna

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila na Ministerstvu zdravotnictví jednání, které svolal ministr Adam Vojtěch k předsednictví ČR v Radě EU se stakeholdery v oblasti zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví na jednání představilo své priority. Předsedkyně Žitníková vyzvala přítomné, aby byla mezi priority zařazena personální stabilizace zdravotníků a aby ministerstvo uspořádalo v rámci svého předsednictví k problému nedostatku zdravotníků mezinárodní konferenci nebo obdobnou akci.

5. srpna

* V Barevných domcích v Hajnici se konalo jednání k otázce auditu, k pracovněprávním otázkám a plnění kolektivní smlouvy. Zúčastnily se místopředsedkyně OS Jana Hnyková, právnička OS Štěpánka Řandová a regionální manažerka Ivana Burešová.

3. srpna

* Odborový svaz uspořádal tiskovou konferenci ke třem aktuálním tématům: k odměnám pro zdravotníky z ambulantního sektoru, k mimořádnému dotačnímu titulu Ministerstva zdravotnictví na zdravotní lázeňskou či jinou zdravotní rehabilitační péči pro zdravotníky a k dofinancování sociálních služeb. Na tiskové konferenci vystoupili předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně Jana Hnyková a místopředseda Lubomír Francl.

2. srpna

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková, všichni členové právního a sociálního oddělení OS a regionální manažerka Jana Woffová se zúčastnili on-line setkání s odboráři z vyškovské nemocnice, na němž zodpovídali dotazy z pracovněprávní oblasti a nastavili si další spolupráci.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám