Bulletin byl pro mě odborový časopis, který jsem přečetla od začátku do konce, a bude mi chybět. No co, pokrok jde mílovými kroky a naše starší generace se s tím musí smířit.

Mám ale obavu, že málo odborářů bude sledovat internet. V naší organizaci máme vše již vymyšleno. Zajímavé články a podněty vytiskneme a rozešleme na oddělení našim odborářům.

Zároveň jsme členům odborové organizace připomněli, že existují svazové webové stránky, kde najdou nejen Bulletin, ale také mnoho dalších materiálů a informací.

V posledním Bulletinu píše Andrejka Drexlerová o členské základně. Ta je přece základem odborů. Jsem s ní zajedno, že stálé přesvědčování a vysvětlování je vyčerpávající a nejhorší je, že ostatní zaměstnanci se „jen vezou“ a vůbec se za to nestydí.

Práce odborových funkcionářů je namáhává a nikdy nekončí. Tuto práci může vykonávat jen člověk, kterého práce baví, má sociální cítění a ví, že nebude za práci ohodnocen, určitě ne finančně.

Práce funkcionářů je stále více časově náročná, jsou stále nové výhody pro odboráře, ať už je to Zajišťovací fond nebo nově nepřetržitá právní pomoc. To vše přináší administrativu, kterou musí někdo udělat většinou ve svém volném čase.

Chtěla bych touto cestou na začátku nového roku poděkovat za jejich doslova mravenčí práci všem, kteří odborovou práci vykonávají, našemu vedení, zaměstnancům a všem odborovým organizacím, které udržují členskou základnu. Věřím, že bude lépe a zaměstnanci ocení vaši snahu a píli tím, že se členská základna navýší.

Do nového roku přeji všem:

pramínek starostí,

potůček štěstí,

řeku lásky

a moře zdraví.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality 12. 11. 2022 / 22:41

Zamyšlení nad transformací nemocnic v Jihomoravském kraji

V říjnu byla hlavním tématem pro odborové organizace nemocnic v Jihomoravském kraji jejich transformace.

Aktuality 7. 11. 2022 / 22:12

Rychlá a vynikající práce jihomoravských odborářů zabránila transformaci nemocnic

Jsou odbory akceschopné, nebo jsme ti, kteří ustrnuli v čase? V mnoha případech dostáváme různé nálepky.

Načíst další
 
Napište nám