Ukončili jsme stávkovou pohotovost

Na základě jednání odborů s představiteli vlády o zvýšení platů od 1. září letošního roku (v úterý 23. srpna) a na základě výsledku tohoto jednání rozhodla výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR o ukončení stávkové pohotovosti čtvrtkem 25. srpna 2022. Odborový svaz v této souvislosti zdůrazňuje, že záhy bude následovat jednání o zvýšení platů  a mezd v příštím roce a od představitelů vládní koalice očekává, že se k němu postaví zodpovědně a budou se spolu s odbory snažit najít takové řešení, které by odpovídalo současné i v příštím roce hrozící inflaci a které by zabránilo tomu, aby se zaměstnanci propadali do chudoby.

Stávkovou pohotovost výkonná rada odborového svazu vyhlásila 8. února 2022 na základě vyhodnocení aktuální situace ve zdravotnictví, v sociálních službách a dalších veřejných službách.

K 10. červnu v souvislosti s přístupem vlády k platovým požadavkům odborových svazů, které zastupují zaměstnance veřejných služeb a veřejné správy, výkonná rada OS pokračování stávkové pohotovosti potvrdila.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 30. 3. 2023 / 19:38

Demonstrace 68 NE proti zvýšení důchodového věku

Demonstrace 68 NE namířená proti prodlužování věku odchodu do důchodu se konala ve středu 29. března 2023 v Praze před Úřadem vlády.

Aktuality 20. 3. 2023 / 14:56

Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a pracují v ní členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

Aktuality 20. 3. 2023 / 7:44

Královéhradecká krajská rada jednala s hejtmanem a náměstky

V pondělí 13. března se konala schůzka královéhradecké krajské rady s vedením Královéhradeckého kraje.

Načíst další
 
Napište nám