Únor 2023

28. února
* Na odborovém svazu se konala pravidelná porada regionálních manažerů a inspektorů BOZP.
* Odpoledne se konalo on-line jednání ke zdravotně-sociálnímu pomezí s MPSV a dalšími aktéry působícími v sociálních službách. Zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.
* Vedení OS a členové sekce pro práci s členskou základnou odpoledne jednali se zástupkyní EPSU Agnieszkou Ghinararu o náboru a organizování členské základny.
27. února
* Na Ministerstvu zdravotnictví s ministrem Vlastimilem Válkem jednali předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a předseda LOK-SČL Martin Engel. Tématem bylo navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví.
* Místopředseda OS Lubomír Francl se odpoledne zúčastnil mimořádného jednání dozorčí rady Nemocnice České Budějovice, a. s. 28. února
* Na odborovém svazu se konala pravidelná porada regionálních manažerů a inspektorů BOZP.
* Odpoledne se konalo- online jednání ke zdravotně-sociálnímu pomezí s MPSV a dalšími aktéry působícími v sociálních službách. Zúčastnily se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.
* Vedení OS a členové sekce pro práci s členskou základnou odpoledne jednali se zástupkyní EPSU Agnieszkou Ghinararu o náboru a organizování členské základny.
23. února
* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a svazová právnička Štěpánka Řandová se zúčastnily kolektivního vyjednávání spolu se zástupci výboru odborové organizace EUC Klinika ve Zlíně. Po jednání došlo k navýšení mezd zaměstnanců.
22. února
* Na odborovém svazu zasedala poprvé v novém volebním období sekce sociál, která mezi sebou přivítala bývalé členy. Projednala aktuální informace z oblasti sociálních služeb a jmenovala členy do přípravných skupin k profesnímu zákonu o sociálních pracovnicích. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková
* Místopředseda OS Lubomír Francl se na Ministerstvu zdravotnictví zúčastnil dalšího jednání Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků a kapacit hrazených ze zdravotního pojištění.
* Odpoledne se předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Jana Hnyková setkaly se zástupci společnosti GF 913, společně projednávali aktuální legislativu v oblasti sociálních služeb.
21. února
* Jednala výkonná rada OS.
* Jednala dozorčí rada OS.
20. února
* Na OS se dopoledne sešla sekce nezdravotnických pracovníků.
* Sekce pro práci s členskou základnou dopoledne jednala on-line.
* Odpoledne se na OS sešla sekce nemocnic.
16. února
* Na Ministerstvu práce a sociálních věcí se sešli na konzultačním jednání k zákonu o sociální práci a povoláních v sociální oblasti zástupci institucí, které se zabývají danou problematikou. Za odborový svaz byla přítomna předsedkyně Dagmar Žitníková.
* Odpoledne jednala dozorčí rada OS.
15. února
* Na OS se sešla sekce zdravotnických záchranných služeb v rozšířeném formátu – za účasti zástupců odborových organizací ze všech krajů. Obsahem jednání byla situace na záchranných službách a kompetence záchranářů. Za vedení OS se jednání zúčastnili předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.
* Odpoledního jednání krajské rady Praha se zúčastnili také zástupci z některých přímo řízených nemocnic. Krajská rada vyjádřila značné znepokojení nad situací v odměňování v nemocnicích zřizovaných Ministerstvem zdravotnictví a nad nezvýšením platů v příspěvkových organizacích. Jednání se zúčastnil místopředseda OS Lubomír Francl a krátce předsedkyně OS Dagmar Žitníková.
13. a 14. února
* V Hotelu reSTART v Jičíně se setkali předsedové odborových svazů sdružených v ČMKOS. Obsahem jednání byla aktuální situace ve společnosti a připravované reformy. Rada ČMKOS nesouhlasí se zvýšením důchodového věku a vyzývá vládu k vedení sociálního dialogu.
10. února
* V Plzni se s hejtmanem Rudolfem Špotákem, náměstkem hejtmana Pavlem Haisem a dalšími zástupci krajského úřadu sešli členové krajské rady Plzeňského kraje. Za vedení OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková. Diskutovalo se o situaci v krajském zdravotnictví a v sociálních službách.
8. února
* Krajská rada Pardubického kraje se spolu s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou a místopředsedou OS Lubomírem Franclem sešli s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Obsahem jednání byla situace v sociálních službách a ve zdravotnictví v Pardubickém kraji.
6. února
* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila protestní demonstrace OS KOVO před sídlem společnosti Nexen Tire.
2. února
* Místopředseda OS Lubomír Francl a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková se na pozvání výboru zúčastnili členské schůze ZO OSZSP ČR Nemocnice Sokolov. Před vlastní schůzí se spolu se zástupci výboru ZO setkali s ředitelkou nemocnice ing. Jitkou Bureš Samákovou.
1. února
* Konalo se pravidelné setkání regionálních manažerů, inspektorů BOZP a zaměstnanců právního a sociálního oddělení OS.

Podobné články

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Aktuality 2. 12. 2022 / 17:45

Listopad 2022

10. a 11. listopadu: V pražském Hotelu Olšanka se konal IX. sjezd odborového svazu.

Načíst další
 
Napište nám