Ústecká krajská konference 14. 10. 2021

Krajská konference Ústeckého kraje se konala ve čtvrtek 14. října 2021 v prostorách Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, která patří do Krajské zdravotní, a. s., jež sdružuje nemocnice v Ústeckém kraji.

Předsedkyně krajské rady Adriana Šípová podrobně seznámila přítomné s prací krajské rady a jednotlivými jednáními za uplynulé období – viz níže jako soubor ke stažení. Připomněla složitou situace na záchrance v Rumburku, v Městské správě sociálních služeb v Mostě, v Podřipské nemocnici s poliklinikou Roudnice nad Labem. Poděkovala předsedkyni Dáše Žitníkové a celému vedení OS za veškeré vyjednávání ohledně odměn za práci při pandemii a Ivaně Břeňkové za vyjednávání v Krajské zdravotní.

Z diskuze delegátů vzešel požadavek do usnesení, aby dotační titul na obnovu psychických a fyzických sil byl pro všechny zaměstnance v lůžkových zdravotnických zařízeních prodloužen, nebo znovu vypsán do konce roku 2022. Cílem tohoto požadavku bylo, aby mohli všichni zdravotničtí pracovníci využít poukazů do lázeňských zařízení. Nyní z důvodů nedostatku personálu, dovolené, zhoršující se epidemické situace a nedostatku míst v lázeňských zařízeních nemohou zdravotničtí pracovníci čerpat tento dotační titul plně. Delegáti se shodli, aby dotační titul na obnovu psychických a fyzických sil byl vypsán i pro zaměstnance hygienické služby, ZZS a pracovníky v sociálních službách v přímé péči. K tomu je potřeba dalších finančních prostředků ze státního rozpočtu.

Foto Vladimír Andrejch

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 20. 3. 2023 / 14:56

Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a pracují v ní členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

Aktuality 18. 10. 2022 / 19:27

Zemřel kolega František Hájek

Odborový svaz obdržel smutnou zprávu, že v pátek 7. října zemřel náš kolega Ing. František Hájek.

Aktuality 10. 10. 2022 / 14:01

Ústecká krajská konference OS – 6. 10. 2022

Ústecká krajská konference jednala ve čtvrtek 6. října.

Načíst další
 
Napište nám