V táborské nemocnici o směnách i mzdách, o nich se jedná i v nemocnicích Plzeňského kraje

V pondělí 13. ledna se uskutečnilo jednání v Nemocnici Tábor, a. s. V první části jednání se setkali zástupci OSZSP ČR předsedkyně Bc. Dagmar Žitníková, vedoucí právního a sociálního oddělení Ing. Ivana Břeňková a regionální manažer Bc. Václav Matoušek se zástupci výboru odborové organizace Nemocnice Tábor v čele s předsedkyní Bc. Martinou Netrvalovou.

Následovala schůzka zaměstnanců s vedením nemocnice v Táboře (viz fotografie), které zastupoval předseda představenstva a ředitel Ing. Ivo Houška, MBA. Předmětem jednání byl především systém plánování směn během vyrovnávacího období, které bylo zatím dohodnuto na první tři měsíce roku 2020. O příštím vyrovnávacím období se bude jednat během nadcházejícího kolektivního vyjednávání.

Návrh zaměstnavatele v nemocnici v Táboře na navýšení mezd je v průměru o 1500 Kč.

***

Obdobná situace je i v nemocnicích zřizovaných Plzeňským krajem, kde v nemocničních zařízeních navrhují zaměstnavatelé v krajských nemocnicích podobnou částku. Požadavky odborových organizací jsou ovšem vyšší i vzhledem k personální situaci u prakticky všech zdravotnických a ostatních profesí. Pouze vyšší mzdy dokážou do zdravotnických zařízení postupně přilákat více zaměstnanců a stabilizovat personální situaci.

Kolektivní vyjednávání tedy stále probíhá.

Foto autor

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám