Važme si úspěchů a nedejme si vzít své vize

Sešel se rok s rokem, je za námi Mikuláš s čerty (nikoho neodnesli, i když u některých politiků by to nevadilo) a před námi jsou Vánoce a nový rok.

Na sklonku toho minulého jsme bilancovali a s důvěrou jsme se dívali dopředu. Chtěli jsme, aby se v roce 2015 alespoň částečně vyřešily dlouhotrvající problémy, které máme ve veřejných službách. Trápily nás nízké platy a mzdy zaměstnanců, nedostatek a přetěžování zdravotníků, vzrůstající agrese na pracovištích a málo vzájemného porozumění.

Vyřešily se problémy, nebo se nevyřešily?

Život je pestrý, něco se podařilo, ale vesměs mají lidé pocit, že zásadní změny nepřišly. Samo ale nepřijde nic. Je bláhové se domnívat, že se něco stane jen tak.

Važme si toho, co jsme změnili, a nedejme si vzít své představy a vize. Připomínejme si, že za každou změnou, za každým kouskem pokroku stojí kus práce, osobní intervence a úsilí.

Vážené kolegyně a kolegové, milí kamarádi, dovolte, abych vám všem za ten kus poctivé práce, za vaše osobní nasazení, za entuziasmus a nadšení, které rozdáváte lidem kolem sebe, poděkovala. Pevně věřím, že to, co se nepodařilo letos, spolu dotáhneme příští rok.

Můžeme mnoho, zázraky neumíme, ale dohromady změnit věci dokážeme, to už víme. Důležité ovšem je si to připomínat.

V roce 2016 vám všem a vašim blízkým hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů a 365 pohodových dnů.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:53

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Aktuality 24. 2. 2023 / 16:28

Bitvu o jihomoravské zdravotnictví jsme vyhráli, ale…

Chtěl bych se zamyslet nad směřováním zdravotnictví v Jihomoravském kraji.

Aktuality 18. 1. 2023 / 18:15

Přišel, mile překvapil a chce zase přijít

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek přijal pozvání na lednové jednání výkonné rady a dozorčí rady OS a vzal s sebou i svůj tým.

Načíst další
 
Napište nám