Vedení ČMKOS a zástupci OS jednali s grémiem ČSSD

Grémium ČSSD vedené jejím předsedou Bohuslavem Sobotkou se v pátek 10. července sešlo s vedením Českomoravské konfederace odborových svazů a zástupci odborových svazů. Za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

Témat bylo mnoho a předseda ČSSD vyzval odbory ke spolupráci na přípravě vize ČSSD pro Českou republiku.

„Naší prioritou v této vizi by měla být práce a lidi práce tak, jak tomu bylo i v minulosti. Hledáme však i nové náměty a tady by nám mohli pomoci zástupci zaměstnanců, tedy odboráři, které považujeme a budeme považovat za nejbližší partnery. Máme zájem na stálé odezvě. Pokud budete mít připomínky k naši práci, nebo návrhy, obraťte se na nás,“ vyzval přítomné předsedy a předsedkyně odborových svazů Bohuslav Sobotka.  

„Viděl jsem už mnoho vizí, minulých i současných. Mezi těmi všemi jsem však postrádal a postrádám vizi pro zaměstnance, pro lidi práce, pro občany Česka. Proto vítám pozvánku ke spolupráci a určitě ji využijeme,“ řekl předseda ČMKOS Josef Středula.

Předsedkyně OS Dagmar Žitníková v diskuzi sdělila, že OS zdravotnictví a sociální péče ČR s ČSSD dlouhodobě spolupracuje na zlepšení kvality pracovních podmínek a zlepšení dostupnosti veřejných služeb a je připraven ve spolupráci pokračovat. 

Situace ve zdravotnictví a sociálních službách není dobrá, stále se nepodařilo personálně stabilizovat nemocnice, ze zdravotnictví „utíká“ personál, problém může gradovat.

Odbory v rámci zlepšení pracovních podmínek požadují jako první krok sjednotit systémy odměňování zaměstnanců nemocnic pod platy.

Žitníková připomněla, že mnoho problémů je i v sociálních službách. Objemy financí na dotace pro poskytovatele sociálních služeb jsou nízké, nejsou vyřešené úhrady ze zdravotního pojištění za práci všeobecných sester.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám