Vláda rozhodla o zvýšení platů, OS ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost

Vážené kolegyně a kolegové, s radostí vám oznamujeme, že se nám podařilo prosadit náš záměr – zvýšit platy pro zaměstnance veřejných služeb.

V pondělí 11. září se vládní koalice shodla, že se od 1. 11. 2017 zvýší platové tarify pedagogům o 15 % a zaměstnancům ve veřejných službách o 10 %. Zaměstnanci ve zdravotnictví se zvýšení dočkají od 1. ledna 2018.

Připomínáme, že nic nepřichází samo. K prosazení tohoto našeho požadavku jsme museli využít všech prostředků. Jednání byla těžká, probíhala od dubna a nakonec jsme skončili ve stávkové pohotovosti odborových svazů veřejných služeb.

Informace o tom najdete ve zprávě níže: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/6-9-2017-stavkova-pohotovost.aspx

Ještě v pondělí 11. září ráno se před Úřadem vlády také demonstrovalo.

Předsedové, místopředsedové a další zástupci odborových svazů připomněli členům vlády oprávněné platové požadavky odborů. A záměr se přetavil ve skutek.

V pondělí 25. září koaliční shodu na zvýšení platů potvrdila vláda a fakticky tak o zvýšení rozhodla.

Odborový svaz proto téhož dne ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost, do níž kvůli zvýšení platů a mezd vstoupil 6. září. Nadále však trvá stávková pohotovost odborového svazu související se situací na Jihomoravské ZZS.

Všem vám děkujeme za podporu.

Vedení odborového svazu

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 31. 1. 2023 / 12:08

Podporujeme kolegy odboráře z OS KOVO NEXEN TIRE

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR podporuje kolegy odboráře z OS KOVO NEXEN TIRE, kteří v úterý 31. ledna zahájili v souvislosti s kolektivním vyjednáváním stávku.

Aktuality 31. 1. 2023 / 10:49

Podpořili jsme britské odboráře v jejich obraně práva na stávku

Vláda Velké Británie útočí na právo na stávku a navrhuje legislativu, která přitvrdí podmínky pro stávkující odbory veřejných služeb, včetně zdravotnictví.

Načíst další
 
Napište nám