Výkonná rada a výkonný výbor se tentokrát sešly na Slovensku

Ve dnech 24. až 26. září se na Slovensku v Topoĺnikoch sešly na společnému jednání výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a výkonný výbor Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Společné jednání je již tradicí a oba vrcholné orgány si zde vzájemně vyměňují informace o situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách v obou zemích.

Stejně jako v minulém roce jsme se vzájemně informovali o pracovních podmínkách zaměstnanců, o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, o situaci v odměňování – hodně se diskutovalo o kladech a záporech slovenskou vládou schváleného zákona o odměňování.

Kolegové nám také předali zkušenosti s vedením sociálního dialogu na všech úrovních a s úpravou zákoníku práce, kdy na Slovensku je povinnost zaměstnavatelů uvolňovat odborové funkcionáře pro výkon práce v odborech podle počtu zaměstnanců.

Nutno říci, že informace byly letos souhrnné – kolegové ze Slovenska měli na jaře VII. sjezd a v prezentaci, kterou jsme shlédli, měli zachycené všechny důležité momenty a události od VI. sjezdu.

Za náš svaz jsme ovšem byli připravení, kolegům jsme předvedli naši práci – shlédli zahajovací prezentaci z našeho sjezdu.

Společné setkání bylo jak velmi pracovní, tak také kulturní.

Navštívili jsme Katedrálu Panny Marie a svatého Vojtěcha v Ostrihome a večer jsme si neformálně popovídali o běžných starostech a problémech.

Foto Lubomír Francl

Podobné články

Aktuality 7. 6. 2022 / 13:02

Po dvouleté přestávce jsme se sešli se slovenskými kolegy

Po dvou letech jsme konečně mohli uskutečnit společné jednání výkonné rady a dozorčí rady našeho odborového svazu a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 27. 5. 2022 / 12:13

Výkonná rada v květnu

Vzhledem k následujícímu setkání se slovenskými kolegy nejednala výkonná rada OS v obvyklém druhém týdnu v měsíci, ale ve čtvrtek 26. května dopoledne společně s dozorčí radou OS.

Aktuality 12. 4. 2022 / 15:23

Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 12. dubna zhodnotila březnové porady předsedů a dalších zástupců odborových organizací s vedením odborového svazu a zabývala se přípravou setkání se slovenskými kolegy.

Načíst další
 
Napište nám