Výkonná rada a výkonný výbor se tentokrát sešly na Slovensku

Ve dnech 24. až 26. září se na Slovensku v Topoĺnikoch sešly na společnému jednání výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a výkonný výbor Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Společné jednání je již tradicí a oba vrcholné orgány si zde vzájemně vyměňují informace o situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách v obou zemích.

Stejně jako v minulém roce jsme se vzájemně informovali o pracovních podmínkách zaměstnanců, o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, o situaci v odměňování – hodně se diskutovalo o kladech a záporech slovenskou vládou schváleného zákona o odměňování.

Kolegové nám také předali zkušenosti s vedením sociálního dialogu na všech úrovních a s úpravou zákoníku práce, kdy na Slovensku je povinnost zaměstnavatelů uvolňovat odborové funkcionáře pro výkon práce v odborech podle počtu zaměstnanců.

Nutno říci, že informace byly letos souhrnné – kolegové ze Slovenska měli na jaře VII. sjezd a v prezentaci, kterou jsme shlédli, měli zachycené všechny důležité momenty a události od VI. sjezdu.

Za náš svaz jsme ovšem byli připravení, kolegům jsme předvedli naši práci – shlédli zahajovací prezentaci z našeho sjezdu.

Společné setkání bylo jak velmi pracovní, tak také kulturní.

Navštívili jsme Katedrálu Panny Marie a svatého Vojtěcha v Ostrihome a večer jsme si neformálně popovídali o běžných starostech a problémech.

Foto Lubomír Francl

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 22. 2. 2023 / 10:03

Výkonná rada v únoru

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, složení výborů sekcí a určila jejich garanty.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Načíst další
 
Napište nám