Výkonná rada a výkonný výbor se tentokrát sešly na Slovensku

Ve dnech 24. až 26. září se na Slovensku v Topoĺnikoch sešly na společnému jednání výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a výkonný výbor Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Společné jednání je již tradicí a oba vrcholné orgány si zde vzájemně vyměňují informace o situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách v obou zemích.

Stejně jako v minulém roce jsme se vzájemně informovali o pracovních podmínkách zaměstnanců, o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, o situaci v odměňování – hodně se diskutovalo o kladech a záporech slovenskou vládou schváleného zákona o odměňování.

Kolegové nám také předali zkušenosti s vedením sociálního dialogu na všech úrovních a s úpravou zákoníku práce, kdy na Slovensku je povinnost zaměstnavatelů uvolňovat odborové funkcionáře pro výkon práce v odborech podle počtu zaměstnanců.

Nutno říci, že informace byly letos souhrnné – kolegové ze Slovenska měli na jaře VII. sjezd a v prezentaci, kterou jsme shlédli, měli zachycené všechny důležité momenty a události od VI. sjezdu.

Za náš svaz jsme ovšem byli připravení, kolegům jsme předvedli naši práci – shlédli zahajovací prezentaci z našeho sjezdu.

Společné setkání bylo jak velmi pracovní, tak také kulturní.

Navštívili jsme Katedrálu Panny Marie a svatého Vojtěcha v Ostrihome a večer jsme si neformálně popovídali o běžných starostech a problémech.

Foto Lubomír Francl

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 20. 10. 2022 / 10:19

Výkonná rada v říjnu

V pondělí 17. října odpoledne se členové výkonné rady a dozorčí rady OS společně zabývali přípravami na IX. sjezd, který se bude konat ve dnech 10. a 11. listopadu.

Aktuality 10. 9. 2022 / 18:43

Výkonná rada v září

Společné jednání výkonné rady a dozorčí rady odborového svazu začalo v pondělí 5. září odpoledne.

Načíst další
 
Napište nám