Výkonná rada v červenci

Protože výkonná rada odborového svazu v červnu nejednala, byla její červencová schůze dvoudenní. V pondělí 11. července jí předcházelo jednání ekonomické komise OS, která je poradním orgánem výkonné rady. Následovalo odpolední jednání výkonné rady, které se věnovalo hlavně hospodaření odborového svazu a přípravě sjezdu OS.

Výkonná rada schválila účetní závěrku a výsledek hospodaření OS za rok 2021, projednala zprávu nezávislého auditora a vzala ji na vědomí a schválila výroční zprávu OS za rok 2021.

Vedení OS připomnělo, že materiály související se sjezdem a nominační listy kandidátů pro volbu do orgánů OS (výkonná rada, krajská rada, dozorčí rada) už byly do odborových organizací rozeslány a očekávají se jejich připomínky a nominace do funkcí.

Diskutovalo se o kandidatuře Josefa Středuly na prezidenta republiky a o připravovaném mítinku ČMKOS proti drahotě, který se uskuteční 5. září.

S kontrolní činností dozorčí rady seznámila její předsedkyně Soňa Vytisková.

V úterý 12. července výkonná rada probrala novinky v regionech a aktuální situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách, především jejich finanční zajištění, nedostatek zaměstnanců všech profesí a postup vyjednávání o platech. Projednala také nutnou opravu nesmyslného znění zákona, který měl umožnit dřívější odchod záchranářů do penze, ale je tak špatně formulovaný, že je v praxi zcela nepoužitelný.

Tomuto tématu se věnovala i tisková konference, která následovala po jednání výkonné rady. Bližší informace o ní o najdete na: https://www.zdravotnickeodbory.cz/tiskova-konference-os-k-predduchodum-pro-zachranare/

Podobné články

Aktuality 10. 9. 2022 / 18:43

Výkonná rada v září

Společné jednání výkonné rady a dozorčí rady odborového svazu začalo v pondělí 5. září odpoledne.

Aktuality 7. 6. 2022 / 13:02

Po dvouleté přestávce jsme se sešli se slovenskými kolegy

Po dvou letech jsme konečně mohli uskutečnit společné jednání výkonné rady a dozorčí rady našeho odborového svazu a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 27. 5. 2022 / 12:13

Výkonná rada v květnu

Vzhledem k následujícímu setkání se slovenskými kolegy nejednala výkonná rada OS v obvyklém druhém týdnu v měsíci, ale ve čtvrtek 26. května dopoledne společně s dozorčí radou OS.

Načíst další
 
Napište nám