Výkonná rada v červenci

Protože výkonná rada odborového svazu v červnu nejednala, byla její červencová schůze dvoudenní. V pondělí 11. července jí předcházelo jednání ekonomické komise OS, která je poradním orgánem výkonné rady. Následovalo odpolední jednání výkonné rady, které se věnovalo hlavně hospodaření odborového svazu a přípravě sjezdu OS.

Výkonná rada schválila účetní závěrku a výsledek hospodaření OS za rok 2021, projednala zprávu nezávislého auditora a vzala ji na vědomí a schválila výroční zprávu OS za rok 2021.

Vedení OS připomnělo, že materiály související se sjezdem a nominační listy kandidátů pro volbu do orgánů OS (výkonná rada, krajská rada, dozorčí rada) už byly do odborových organizací rozeslány a očekávají se jejich připomínky a nominace do funkcí.

Diskutovalo se o kandidatuře Josefa Středuly na prezidenta republiky a o připravovaném mítinku ČMKOS proti drahotě, který se uskuteční 5. září.

S kontrolní činností dozorčí rady seznámila její předsedkyně Soňa Vytisková.

V úterý 12. července výkonná rada probrala novinky v regionech a aktuální situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách, především jejich finanční zajištění, nedostatek zaměstnanců všech profesí a postup vyjednávání o platech. Projednala také nutnou opravu nesmyslného znění zákona, který měl umožnit dřívější odchod záchranářů do penze, ale je tak špatně formulovaný, že je v praxi zcela nepoužitelný.

Tomuto tématu se věnovala i tisková konference, která následovala po jednání výkonné rady. Bližší informace o ní o najdete na: https://www.zdravotnickeodbory.cz/tiskova-konference-os-k-predduchodum-pro-zachranare/

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 22. 2. 2023 / 10:03

Výkonná rada v únoru

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, složení výborů sekcí a určila jejich garanty.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Načíst další
 
Napište nám