Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada odborového svazu na svém jednání v úterý 12. dubna zhodnotila březnové porady předsedů a dalších zástupců odborových organizací s vedením odborového svazu a zabývala se přípravou setkání s kolegy z výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Pravidelné každoroční schůzky byly teď na dva roky přerušeny pandemií, na osvědčenou tradici výměny zkušeností naváže setkání, které se uskuteční ve dnech 26. a 27. května v Praze. Před společným jednáním se ve čtvrtek 26. května bude konat samostatné jednání výkonné rady.

Místopředsedkyně OS Jana Hnyková seznámila s jednáním zdravotnické tripartity, které se uskutečnilo v pátek 8. dubna.

Jana Hnyková informovala také o Akčním plánu pro deinstitucionalizaci sociálních služeb pro období 2022–2024 a o dalším aktuálním dění v sociálních službách.

Místopředseda OS Lubomír Francl informoval o jednání Rady ČMKOS, o mezinárodní konferenci na téma Migrace a migranti se zemí střední a východní Evropy, která se konala on-line ve dnech 31. března a 1. dubna, a o semináři na téma posílení evropského dialogu a pracovněprávních vztahů, který se uskuteční ve dnech 26. až 27. dubna v Madridu.

Členové výkonné rady informovali o prvních zkušenostech souvisejících se zaměstnáním zdravotníků z Ukrajiny, o kolektivním vyjednávání a o aktuálně řešených problémech v krajích, které se nejčastěji týkají nedostatku zaměstnanců všech profesí v nemocnicích i na zdravotnických záchranných službách. Diskutovalo se také o problémech spojených s transformací hygienické služby či se změnami v sociálních službách.

Výkonná rada podpořila záměr ČMKOS uspořádat mítink Konec levné práce, a to tentokrát už v červnu.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 22. 2. 2023 / 10:03

Výkonná rada v únoru

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, složení výborů sekcí a určila jejich garanty.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Načíst další
 
Napište nám