Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada se v úterý 10. dubna zabývala probíhajícími jednáními o platech a mzdách. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nechce splnit slib předcházející vlády a od ledna příštího roku zvýšit o 10 procent platové tarify a základní mzdy, chce přidat pouze někomu a pouze tam, kde nejvíce chybějí zaměstnanci. S tím odborový svaz zásadně nesouhlasí a pokusil se ministrovi vysvětlit, že slib je třeba splnit a že situace v nemocnicích je kvůli nedostatku peněz v resortu vážná všude a chybějí zaměstnanci všech profesí.

Vážnost situace se snažila předsedkyně Žitníková opakovaně objasnit také premiérovi Andreji Babišovi. Snažila se mu zdůraznit, že stále trvají velké rozdíly v odměňování zaměstnanců nemocnic příspěvkových organizací a nemocnic obchodních společností. Protože její argumenty nebyly vyslyšeny, svolal odborový svaz na pátek 4. května celostátní poradu odborářů z nemocnic, aby si zde premiér mohl informace poslechnout přímo od nich.

Vedení OS informovalo o probíhajících jednáních o kolektivních smlouvách vyššího stupně a o dalších jednáních, která se týkala například zrušení karenční doby.

Výkonná rada projednala možnosti dalšího zachování, případně rozšíření benefitů pro členy odborového svazu.

Zabývala se situací v sociálních službách, kde kvůli tomu, že stát dlouhodobě záměrně nepodporuje lůžková zařízení, vzniká spousta komerčních zařízení a zoufalí lidé jsou nuceni je využívat, protože neseženou místo jinde.

Projednala činnost sekcí odborového svazu. Novým členem výboru sekce zdravotnických záchranných služeb se stal Bohuslav Zrza z jihomoravské záchranky.

O činnosti dozorčí rady informovala její předsedkyně Soňa Vytisková.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 22. 2. 2023 / 10:03

Výkonná rada v únoru

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, složení výborů sekcí a určila jejich garanty.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Načíst další
 
Napište nám