Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada se v úterý 10. dubna zabývala probíhajícími jednáními o platech a mzdách. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nechce splnit slib předcházející vlády a od ledna příštího roku zvýšit o 10 procent platové tarify a základní mzdy, chce přidat pouze někomu a pouze tam, kde nejvíce chybějí zaměstnanci. S tím odborový svaz zásadně nesouhlasí a pokusil se ministrovi vysvětlit, že slib je třeba splnit a že situace v nemocnicích je kvůli nedostatku peněz v resortu vážná všude a chybějí zaměstnanci všech profesí.

Vážnost situace se snažila předsedkyně Žitníková opakovaně objasnit také premiérovi Andreji Babišovi. Snažila se mu zdůraznit, že stále trvají velké rozdíly v odměňování zaměstnanců nemocnic příspěvkových organizací a nemocnic obchodních společností. Protože její argumenty nebyly vyslyšeny, svolal odborový svaz na pátek 4. května celostátní poradu odborářů z nemocnic, aby si zde premiér mohl informace poslechnout přímo od nich.

Vedení OS informovalo o probíhajících jednáních o kolektivních smlouvách vyššího stupně a o dalších jednáních, která se týkala například zrušení karenční doby.

Výkonná rada projednala možnosti dalšího zachování, případně rozšíření benefitů pro členy odborového svazu.

Zabývala se situací v sociálních službách, kde kvůli tomu, že stát dlouhodobě záměrně nepodporuje lůžková zařízení, vzniká spousta komerčních zařízení a zoufalí lidé jsou nuceni je využívat, protože neseženou místo jinde.

Projednala činnost sekcí odborového svazu. Novým členem výboru sekce zdravotnických záchranných služeb se stal Bohuslav Zrza z jihomoravské záchranky.

O činnosti dozorčí rady informovala její předsedkyně Soňa Vytisková.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 20. 10. 2022 / 10:19

Výkonná rada v říjnu

V pondělí 17. října odpoledne se členové výkonné rady a dozorčí rady OS společně zabývali přípravami na IX. sjezd, který se bude konat ve dnech 10. a 11. listopadu.

Aktuality 10. 9. 2022 / 18:43

Výkonná rada v září

Společné jednání výkonné rady a dozorčí rady odborového svazu začalo v pondělí 5. září odpoledne.

Načíst další
 
Napište nám