Výkonná rada v květnu

Květnová výkonná rada se konala výjimečně v pondělí 13. května, protože v úterý, kdy obvykle jedná, zasedal Sněm ČMKOS. Hostem úvodní části jednání výkonné rady byl Jaroslav Krabec, předseda představenstva a hlavní portfolio manažer Wood & Company investiční společnosti, a. s., která spravuje finanční majetek odborového svazu. Členy výkonné rady podrobně seznámil se situací v předcházejícím období, seznámil s očekávaným vývojem v příštím období a navrhl odborovému svazu některé možnosti ke zvážení.

Vedení odborového svazu informovalo jednáních, které OS vedl v posledním období. Týkalo se především odměňování a financování nemocnic a zařízení sociální péče, personální krize, nutnosti zvýšit počet zaměstnanců a zlepšit jejich pracovní podmínky, transformace psychiatrické péče a trvající snahy odborového svazu uzavřít pro sociální služby i pro nemocnice kolektivní smlouvu vyššího stupně.

Jednalo se také o Zajišťovacím fondu a o tom, jak si odborové organizace plní své povinnosti týkající se Zajišťovacího fondu.

O činnosti dozorčí rady informoval její člen Martin Kučera. Dozorčí rada stejně jako výkonná rada nepovažuje za dostatečné zatím poskytnuté vysvětlení členům odborového svazu, proč se v letošním roce neuskuteční turnaj v kuželkách.

Členové výkonné rady se shodli, že reakce krajských rad na jejich společné jednání v dubnu v Kolíně byly velmi kladné, že společné jednání pro ně bylo velmi cenné a mělo by se zase časem opakovat.

V červnu se uskuteční tradiční setkání výkonné rady se slovenskými kolegy, tentokrát na Slovensku.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 20. 10. 2022 / 10:19

Výkonná rada v říjnu

V pondělí 17. října odpoledne se členové výkonné rady a dozorčí rady OS společně zabývali přípravami na IX. sjezd, který se bude konat ve dnech 10. a 11. listopadu.

Aktuality 10. 9. 2022 / 18:43

Výkonná rada v září

Společné jednání výkonné rady a dozorčí rady odborového svazu začalo v pondělí 5. září odpoledne.

Načíst další
 
Napište nám