Výkonná rada v lednu

Vzhledem k bohatému programu bylo první jednání výkonné rady v roce 2023 dvoudenní. V pondělí 9. ledna odpoledne jednali členové výkonné a členové dozorčí rady OS s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy (z této části jednání je samostatný článek).

Poté společně členové výkonné a dozorčí rady projednávali návrh rozpočtu na rok 2023, který po obšírné diskusi schválili. Před schůzí výkonné rady projednala návrh rozpočtu ekonomická komise a doporučila jeho přijetí.

V úterý 10. ledna už jednaly výkonná a dozorčí rada OS samostatně. Výkonná rada projednala aktuální situaci v resortech, termíny jarních porad s předsedy a dalšími zástupci odborových organizací, termíny krajských konferencí, seznámila se s dalšími naplánovanými akcemi odborového svazu v letošním roce. Zabývala se personálním obsazením sekcí.

S jednáním dozorčí rady seznámila její předsedkyně Libuše Pavlíková.

Členové výkonné rady informovali o situaci v krajích, především o postupu kolektivních vyjednávání a nedostatku zaměstnanců všech profesí.

Příští jednání výkonné rady se uskuteční v úterý 21. února.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 22. 2. 2023 / 10:03

Výkonná rada v únoru

Výkonná rada OS na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, složení výborů sekcí a určila jejich garanty.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Načíst další
 
Napište nám