Výkonná rada v únoru

Výkonná rada odborového svazu na svém jednání v úterý 21. února schválila směrnici hospodaření OS, statut sekcí odborového svazu, které jsou poradními orgány výkonné rady, složení výborů všech osmi existujících sekcí a určila členy výkonné rady, kteří budou garanty jednotlivých sekcí.

Členové výkonné rady se seznámili s jednáním Rady ČMKOS, se situací ve zdravotnictví a v sociálních službách v regionech a s postupem kolektivního vyjednávání v odborových organizacích.

Předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková informovala o aktuálním dění ve zdravotnictví a v sociálních službách, seznámila s nesolidním přístupem vlády k sociálnímu dialogu, se zásadním nesouhlasem odborů s vládou navrhovaným snížením valorizace důchodů a s vládním záměrem na prodloužení věku pro vznik nároku na odchod do důchodu.

Předsedkyně dozorčí rady Libuše Pavlíková seznámila s provedenou kontrolní činností, vše bylo v pořádku. Dozorčí rada si vyžádala přehled, jak odborové organizace využívají program členské evidence Trewis, a seznam odborových organizacích, které nemají v pořádku plnění svých povinností vůči odborovému svazu.

Příští jednání výkonné rady se uskuteční v úterý 14. března.

PhDr. Marie KLÍROVÁ, redaktorka Bulletinu a webu OS, klirova.marie@cmkos.cz

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:08

Výkonná rada v březnu

Výkonná rada OS v úterý 14. března projednala aktuální vládní záměry týkající se změn ve výši důchodů a prodloužení věku pro odchod do důchodu a podpořila demonstraci NE 68.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:23

Členové výkonné a dozorčí rady OS jednali s ministrem Válkem

Hodinu a půl diskutovali v pondělí 9. ledna odpoledne členové výkonné rady odborového svazu a členové dozorčí rady odborového svazu s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem a jeho kolegy.

Aktuality 13. 1. 2023 / 21:18

Výkonná rada v lednu

Vzhledem k bohatému programu bylo první jednání výkonné rady v roce 2023 dvoudenní.

Načíst další
 
Napište nám