Výroční konference odborové organizace ZZS Středočeského kraje

Dne 16. ledna se v Kutné Hoře  konala výroční konference odborové organizace Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Konference mě zaujala tím, na jaké úrovni je realizován sociální dialog mezi odbory a zaměstnavatelem. Vysoká spolupráce se projevila účastí hostů. Vlastně bych je hosty zvát neměla, spíše šlo o diskusní příspěvky přátel, kterým jde o rozvoj ZZS Středočeského kraje.

Konferenci vedl předseda odborů MUDr. Jiří Havlovic.

Předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková informovala o otázkách a problémech, které svaz řeší, a to konkrétně v oblasti ZZS.

Spolupráci se ZZS velmi dobře hodnotila také radní Středočeského kraje Jiřina Fialová, která nejen ohodnotila práci ZZS Středočeského kraje, ale také práci odborové organizace.

Předseda komise zastupitelstva Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví MUDr. Stanislav Holobrada poukázal na návaznost přednemocniční a nemocniční péče, nutnou spolupráci nemocnic, problematiku záchytek. Sdělil, že pro kraj je důležité dobře fungující zdravotnictví. Poděkoval zaměstnancům záchranky a jejímu vedení.

Ředitel MUDr. Martin Houdek informoval o hospodaření středočeské záchranky a také ocenil úroveň spolupráce s odbory. Poděkoval zaměstnancům za práci v minulém roce, kterou finančně ocenil.

Přítomní si vyslechli, že Středočeská ZZS je největší v České republice, dochází k nárůstu výjezdů, ale přesto se podařilo snížit objem přesčasové práce. Práce na záchrance je stále náročnější, legislativa chaotická, administrativa neúnosná a často nesmyslná. Žádná stanoviště vedení nehodlá rušit, musí se zajistit lékaři i přes jejich nedostatek na trhu práce a zmatky v předpisech o vzdělávání oboru urgentní medicína.

Bylo poukázáno na problémy s prokazatelným zneužíváním záchranky, odmítáním pacientů nemocnicemi, potíže s iktovými centry, s ohledáváním zemřelých, s agresivními a opilými pacienty.

Ve ZZS Středočeského kraje není vše na výborné úrovni, to nikdo neočekává, ale pokud se problémy projeví, odbory a vedení se je snaží řešit.

Foto Jiří Havlovic

Podobné články

Aktuality 17. 8. 2022 / 18:58

Sekce zdravotnických záchranných služeb – plnění programu OS

Zpráva sekce zdravotnických záchranných služeb o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Aktuality 26. 7. 2022 / 9:37

S MPSV jsme začali řešit výjezdy ZZS do zařízení sociálních služeb

Dne 18. července 2022 se konalo on-line jednání se zástupci MPSV k výjezdům ZZS do pobytových zařízení sociálních služeb.

Aktuality 25. 7. 2022 / 9:28

Výbor sekce sociál jednal se zástupci záchranářů a MPSV

Na jednání výboru sekce sociál dne 6. června byli přizváni také zástupci sekce ZZS a Mgr. Jan Vrbický z MPSV.

Načíst další
 
Napište nám