Ve velkých nebo větších městech nemá nikdo potřebu se zamýšlet, kam se půjde v nočních hodinách nechat ošetřit. Ale co malá města? Autobusy končí svůj provoz po 22 hodině a začínají po 4 hodině ráno, takže jak se dostat kolem půlnoci do vzdálenější nemocnice a jak přijet domů po ošetření ve 2 hodiny ráno? Co s plačícím dítětem, když v rodině není auto? Každý nemá řidičák nebo nevlastní auto!

Jak se dostat na zubní nebo ušní pohotovost do Ostravy? A každý ví, že zuby a uši nejvíc bolí v noci! Jako by se zapomnělo na obyčejné lidi, kteří na některé vymoženosti nedosáhnou. Jsou mezi námi a jsou to obyčejní dělníci, uklízečky, kuchařky, pomocné síly a živí se poctivou prací. Ale bohužel na některé věci nemají, protože žijí od výplaty k výplatě, aby mohli zaplatit nájem a dát svým dětem alespoň základní věci.

Musíme myslet na naše starší a staré lidi, jak to mají těžké a s čím se potýkají. Copak politikům chybí lidská stránka? Vždyť stát tvoříme všichni, přispíváme každý svou prací do státního rozpočtu. Tak stát by měl přispívat i na malé nemocnice a ne je zavírat.

Odborový svaz poukazoval už před deseti lety na dnes vzniklou situaci nedostatku lékařů a sester. Požadovali jsme navýšení počtu studentů lékařských fakult a upozorňovali na to, že tato situace nastane. Politici na toto téma neslyšeli.

Nemocnici v Orlové chtějí zrušit a je smutné, že nikdo si neváží naší soudržnosti a že s nesmírným nasazením zde pracují lékaři a veškerý zdravotnický personál, všichni pracujeme s velkým nasazením i přesto, že nám hrozí zánik. Většina zaměstnanců nastoupila hned po škole a pracují zde rádi, máme výborné kolektivy, jsme jako jedna rodina.

Nebylo ještě řečeno, kolik bude stát přestavba karvinské nemocnice, kolik bude stát přesun, žádná kalkulace nebyla ještě připravena. Kdo zaručí, že budou peníze na rekonstrukce, vše bylo unáhlené. Nebyla ani určena časová osa, za jakou dobu vše bude provedeno, co bude se stávajícími investicemi. Vždyť to je sebevražedný krok do propasti.

Proč se staví velké kliniky za stamilióny, ne-li miliardy korun, když je nedostatek personálu ve všech nemocnicích? Proč se tyto peníze neinvestují do zkvalitnění menších nemocnic? Je to nerovnováha, na jedné straně peníze jsou a investují se a na druhé straně se pro nedostatek financí se ruší malé nemocnice. Tak čemu mají lidi věřit? Kde je pravda?

Každý rok je v naší  nemocnici hospitalizováno přes 8000 pacientů, takže přibližně jedna třetina obyvatel každý rok potřebuje hospitalizaci!

Pod petici se k dnešnímu dni podepsalo již 9200 občanů, všem za podporu děkujeme. Své názory a dopisy můžete posílat na odbory.orlova@seznam.cz

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 11. 1. 2023 / 9:55

Restart odborové organizace v Krajské nemocnici Liberec, a. s.

Na konci roku 2019 byl zvolen nový výbor ZO v Krajské nemocnici Liberec, a. s. Převzali jsme velmi nízkou členskou základnu a zjistili jsme, že většina zaměstnanců nemá informace o odborovém svazu.

Aktuality 21. 12. 2022 / 18:03

Příjemné bilancování na schůzi odborářů v Domově Ždírec

Neřešíme jen problémy, ale někdy se sejdeme s našimi odboráři i na příjemné společné akci. Taková byla také členská schůze 8. prosince 2022 v Domově ve Ždírci.

Načíst další
 
Napište nám