Zaměstnanci sociálních služeb se v Pržnu setkali s PaedDr. Alenou Gajdůškovou

V pondělí 19. června se v Domově se zvláštním režimem Pržno v odpoledních hodinách uskutečnilo setkání zaměstnanců sociálních služeb s bývalou senátorkou PaedDr. Alenou Gajdůškovou. Alena Gajdůšková projevila zájem o setkání, aby si v praxi ověřila, jak se promítá navýšení platů a mezd u zaměstnanců sociálních služeb na základě schváleného nařízení vlády ze dne 31. 5. 2017. Alena Gajdůšková v současné době působí na Úřadě vlády jako poradkyně předsedy vlády a zjištěné informace budou předmětem jednání s premiérem.

Úvodem poděkovala všem přítomným za jejich náročnou práci, které si nesmírně váží. Zástupci odborové organizace ji seznámili s aktuální situací v oblasti sociálních služeb ve Zlínském kraji. Poté byla otevřena diskuze na témata, která nejvíce tíží zaměstnance v sociálních službách. Diskutovalo se o personální krizi v sociálních službách, personálních standardech, financování sociálních služeb, hrazení ošetřovatelské péče v pobytových zařízeních sociálních služeb, odměňování zaměstnanců za jejich nelehkou práci s uživateli.

Setkání se spolu se zaměstnanců domova se zvláštním režimem zúčastnili také zaměstnanci z jiných pobytových zařízení Zlínského kraje, a to Domova pro seniory Karolinka a Domova pro seniory Rožnov pod Radhoštěm. Byli to zaměstnanci profesí všeobecná sestra, pracovník v sociálních službách, sociální pracovník a technickohospodářský pracovník. Diskutovalo se o navýšení platů u všech kategorií zaměstnanců, neboť poskytování sociálních služeb je týmová práce a bez zázemí nelze sociální služby poskytovat ani na úrovni základních činností, o zvyšování kvality a rozvoji sociálních služeb nemluvě.

Pozvání na setkání také přijala Dagmar Volková, bývalá zaměstnankyně Dětského centra ve Valašském Meziříčí. Informovala o problémech, které způsobilo zrušení dětských center ve Zlínském kraji, a o osudech dětí v současné době, kdy služby v regionu nejsou dostupné potřebným.

Na závěr vedoucí domova Bc. Hana Davidová předala Aleně Gajdůškové pozvánku na sportovní akci, která se v domově uskuteční v červenci pod názvem Mistrovství přátel lehké atletiky. Alena Gajdůšková přislíbila, že pokud jí to čas jen trochu dovolí, ráda se sportovního klání uživatelů sociálních služeb zúčastní. Přislíbila také, že sdělené problémy, se kterými se zaměstnanci sociálních služeb v praxi potýkají, nezapadnou, ale seznámí s nimi premiéra Sobotku.

I přesto, že probíraná témata tíží zaměstnance sociálních služeb a ztěžují jim jejich náročnou práci, setkání probíhalo ve velmi příjemné a přátelské atmosféře

Foto Dagmar Dědková

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:15

Záchranáři v Praze ošetřili nejvíce pacientů za 165 let

Množství a tempo práce se rok od roku zvyšuje, rok co rok odborová organizace požaduje od zaměstnavatele „tvrdá data“, rok co rok jsou čísla vyšší.

Aktuality 17. 2. 2023 / 20:39

Odboráři sokolovské nemocnice se sešli na konferenci

Ve čtvrtek 2. února se odboráři z Nemocnice Sokolov sešli na odborové konferenci.

Aktuality 16. 2. 2023 / 21:50

Českobudějovický pohodový konec roku: IKEA, muzikál a kapři

Nápad na závěrečnou akci roku 2022 vznikl tradičně tam, kde vzniká spoustu dobrých nápadů, akorát si je občas nepamatujeme :-)

Načíst další
 
Napište nám