Zamyšlení po demonstraci

Děkuji všem pořadatelům i účastníkům na demonstraci ČMKOS 8. 10. 2022. I když náš odborový svaz nabízel platbu autobusů a dopravy, dle mého názoru nás bylo málo. Při oslovování našich členů jsem chápala důvod nemoci, či směny, přesto bych chtěla přemýšlet, proč nás bylo tak málo.

Možná pocit, že demonstrace již byly a nic se nezmění. Prosím, nesmíme se nechat vyhořet. Naopak musíme ukázat sílu a nezdolatelnost, přece máme názor, který si nebudeme jen povídat někde u skleničky, ale chceme problémy řešit.

Možná strach či obava. Zde je nutno podotknout, že jak si to člověk udělá, tak to má. Odborové organizace mnohdy pracují jako skryté „partyzánské“, jak říkám já. A pomáhám všem, jak jen mohu. Mnohde je však prestiž odborové organizace taková, že si pan ředitel ani nepřendá židli, aniž by se s odbory poradil. Jistě, terén je odlišný, lépe se pracuje, když je možno opřít se o zřizovatele, soukromé například polikliniky hledají jinou cestu, ale i zde máme aktivní základní organizace, za nimiž je vidět úspěšná práce.

Já se před všemi odboráři skláním, jsou to lidé, kteří chtějí pracovat pro zaměstnance, jejich dobré podmínky, spravedlivé odměňování atd. Jen jsem se toho 8. 10. 2022 na Václaváku lekla, jestli nás není čím dál méně.

Podobné články

Aktuality 16. 3. 2023 / 8:53

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Aktuality 24. 2. 2023 / 16:28

Bitvu o jihomoravské zdravotnictví jsme vyhráli, ale…

Chtěl bych se zamyslet nad směřováním zdravotnictví v Jihomoravském kraji.

Aktuality 18. 1. 2023 / 18:15

Přišel, mile překvapil a chce zase přijít

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek přijal pozvání na lednové jednání výkonné rady a dozorčí rady OS a vzal s sebou i svůj tým.

Načíst další
 
Napište nám