Září 2014

30. září

* Krajské konference v Českých Budějovicích zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Ladislav Kucharský.

 

29. září

* Krajské konference Středočeského kraje se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

25. září

* Krajské konference ve Zlíně se zúčastnilo celé vedení OS.

* Jednala dozorčí rada OS.

 

24. září

* Krajské konference v Olomouci se zúčastnilo celé vedení OS.

 

23. září

* Krajské konference v Ostravě se zúčastnilo celé vedení OS. Konference navštívil a také předseda ČMKOS Josef Středula.

* Předseda ČMKOS Josef Středula, předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se ve Slezské nemocnici v Opavě zúčastnili konference odborové organizace k řešení problémů v zařízení.

 

22. září

* Na pražském magistrátě se sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková s radním doc. Ing. Mgr. Martinem Dlouhým, Dr., MSc., zodpovědným za zdravotnictví, sociální a bytovou politiku ohledně situace na Zdravotnické záchranné službě hlavního města Prahy. Seznámily radního s problémem a požádaly, aby se magistrát situaci věnoval. Druhá část jednání se vztahovala k sociálním službám a praktickému zajištění zvýšení platů a mezd pro zaměstnance v sociálních službách.

* Zástupci OS, Ministerstva zdravotnictví a Advokátní kanceláře Bakeš a partneři jednali o dalšímu společnému postupu ve věci Zdravotnických novin.

 

19. a 20. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková se zúčastnily mezinárodní konferenci lázeňství v Jeseníku. Jednání konference po oba dny řídil místopředseda OS Ladislav Kucharský.

 

19. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou Tominovou o způsobu navýšení platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách.

 

18. září

* Sekce pracovníků hygienické služby uspořádala svoji první tiskovou konferenci na téma ochrany veřejného zdraví, financování ochrany veřejného zdraví a dopadů nedostatku financí na občany a zaměstnance. Za vedení svazu sekci podpořily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila jednání zástupců ČMKOS s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem.

* Místopředseda Ladislav Kucharský přednášel v Ústřední vojenské nemocnici Praha v rámci společného projektu s Unií zaměstnavatelských svazů ČR na téma sociální dialog.

 

17. září

* Zástupci odborových svazů veřejných služeb se sešli na předporadě před jednáním tripartity. Jednání se účastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Jednala zdravotnická tripartita. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Mimořádná tripartita jednala o návrhu státního rozpočtu na rok 2015. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková opět připomněla požadavek odborů zvýšit platy od 1. listopadu. Zvýšení platů má multiplikační efekt, který se jednoznačně odrazí v růstu národního hospodářství. Požádala také, aby se vláda a zvláště Ministerstvo financí zabývaly změnou daňových zákonů schválených Nečasovou vládou, které poškozují příspěvkové organizace krajů.

* Místopředseda OS Ladislav Kucharský jednal se zástupcem CK Kovotour o možnosti sponzorování sjezdu odborového svazu.

16. září

* Krajské konference v Brně se zúčastnilo celé vedení OS.

 

15. září

* Krajské konference v Ústí nad Labem se zúčastnilo celé vedení OS.

 

14. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se na pozvání předsedy Senátu Milana Štěcha zúčastnila jeho pravidelného setkáni s občany v prostorách Senátu.

 

12. září

* Sekce nelékařských zdravotnických pracovníků řešila personální situaci v nemocnicích a další perspektivu vzdělávání zdravotníků. Jednání se zúčastnila poslankyně Mgr. Jana Pastuchová (ANO) a poslanec MUDr. David Kasal (ANO). Za vedení OS byly přítomné předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

 

11. září

* V Praze se uskutečnila první předsjezdová krajská konference. Odboráři diskutovali a řešili jak vnitrosvazové záležitosti, tak problémy rezortech. Konference se zčásti zúčastnilo celé vedení OS, po přestávce musela odejít místopředsedkyně Ivana Břeňková.

* Odpoledne se na svazu sešli odboráři z pražské záchranky, aby informovali vedení svazu o situaci po jednání s vedením organizace.

 

10. září

* V Ostravě se sešli zástupci odborů, kraje a zaměstnavatelů, aby společně řešili problémy ve zdravotnictví v Moravskoslezském kraji. Odboráři upozornili na zhoršující se pracovní podmínky, na přetěžování zaměstnanců a na některé postupy zaměstnavatelů, které nejsou v souladu se zákoníkem práce. Na jednání kraj také předložil ekonomické údaje nemocnic, za což poděkovala předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

 

8. a 9. září

* Jednala výkonná rada odborového svazu.

 

4. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se krátce sešla s premiérem Bohuslavem Sobotkou, aby ho upozornila na novelu zákoníku práce, která přes poslanecký návrh zhoršuje podmínky zaměstnanců. Požádala ho o vypuštění novelizačního bodu a o úpravu možnosti pásmového odměňování pouze ve prospěch zaměstnanců. Premiér s návrhy předsedkyně souhlasil.

* Na jednání tripartity předsedkyně OS Dagmar Žitníková podpořila návrh vlády na zvýšení minimální mzdy o 700 Kč a zopakovala požadavek odborů zvýšit platy o slíbené 3,5 % již v letošním roce. Poděkovala i za zvýšení financí pro sociální služby, které umožní zvýšení platů zaměstnanců v sociálních službách.

* V podvečerních hodinách se předsedkyně OS Dagmar Žitníková sešla s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem kvůli zvýšení platů a mezd zaměstnancům ve zdravotnictví.

* Místopředseda Ladislav Kucharský se zúčastnil jednání náhradní schůze regionální organizace v Brně a poté zasedání krajské rady OSZSP ČR Jihomoravského kraje.

 

3. září

* Pod vedením místopředsedkyně ČMKOS Ing. Radky Sokolové se sešla pracovní skupina ČMKOS pro zvyšování členské základny. Za OS byla jednání přítomná předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Na jednání pracovní skupiny navázalo jednání zástupců ČMKOS v tripartitě. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se jako stálý člen tripartity zúčastnila i tohoto jednání. Za OS veřejných služeb a veřejné správy připomněla požadavek zvýšení tarifů od 1. listopadu a návrh na zrušení pásmového odměňování.

 

2. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala spolu s JUDr. Dominikem Brůhou, PhD., a zástupci odborů a zaměstnanců s vedením Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Jednání se týkalo postupu zaměstnavatele vůči dispečerkám zdravotního operačního střediska a proplácení 12hodinových směn. Řešila se i povinnost zaměstnavatele vytvářet pro zaměstnance příznivé pracovní podmínky.

Podobné články

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Aktuality 19. 1. 2023 / 22:43

Prosinec 2022

19. prosince: Na Ministerstvu zdravotnictví jednala zdravotnická tripartita.

Načíst další
 
Napište nám