Zemřel Igor Pleskot – první předseda předchůdkyně ČMKOS

Ve věku 87 let ve čtvrtek 19. října zemřel významný odborový funkcionář docent PhDr. Igor Pleskot. V listopadu 1989 byl jedním ze tří mluvčích Sdružení stávkových výborů, které koordinovalo Generální stávku a poté prosadilo transformaci ROH v Československou konfederaci odborových svazů.

V následujícím roce se stal předsedou Odborového svazu KOVO a poté celé konfederace.

Po odstoupení z těchto funkcí několik let ještě pracoval v odborech.

Od poloviny devadesátých let dělal sociologické výzkumy a učil sociologii a aplikované kurzy na univerzitě v Ústí nad Labem do odchodu do důchodu.

Poslední rozloučení s Igorem Pleskotem se konalo 25. října v 15 hodin v evangelickém kostele na náměstí Před Bateriemi (konec ulice Sibeliova), Praha 6. – parte viz níže jako soubor ke stažení.

Čest jeho památce!

Zpráva a foto byly převzaty z www.e-sondy.cz

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 2. 2. 2023 / 8:41

Rok 2022 na pražské ZZS: vytrvalost a přesvědčení o dobré věci

Odborová organizace ZO OSZSP ČR Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy má nyní 235 členů, tedy více než polovinu zaměstnanců ve výjezdových skupinách a operačním středisku.

Aktuality 31. 1. 2023 / 12:08

Podporujeme kolegy odboráře z OS KOVO NEXEN TIRE

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR podporuje kolegy odboráře z OS KOVO NEXEN TIRE, kteří v úterý 31. ledna zahájili v souvislosti s kolektivním vyjednáváním stávku.

Aktuality 31. 1. 2023 / 10:49

Podpořili jsme britské odboráře v jejich obraně práva na stávku

Vláda Velké Británie útočí na právo na stávku a navrhuje legislativu, která přitvrdí podmínky pro stávkující odbory veřejných služeb, včetně zdravotnictví.

Načíst další
 
Napište nám