Žitníková informovala Radu vlády pro BOZP o závažných problémech ve zdravotnictví

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková se v pátek 18. září zúčastnila jednání Rady vlády pro BOZP, kde přítomné upozornila na kritickou personální situaci v nemocnicích a na plošné porušování zákoníku práce v oblasti BOZP ve zdravotnických zařízeních.

Prezentaci Dagmar Žitníkové viz níže jako soubor ke stažení.

Prezentace popisuje jak současný stav, tak jeho příčiny. Uvádí také výsledky dotazníkového šetření odborového svazu, které se uskutečnilo v roce 2014 a poté znovu se stejnými dotazy v roce 2015.

Rada vlády pro BOZP vyzve ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, aby se k prezentaci vyjádřil a sdělil, jaká řešení Ministerstvo zdravotnictví navrhuje.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 7. 7. 2022 / 9:43

Hlaste ty úrazy. A všechny!

„Dobrý den, měla jsem před rokem pracovní úraz a zaměstnavatel mně nechce zaplatit odškodnění.“ Tato věta se bohužel poslední dobou množí.

Aktuality 20. 6. 2022 / 16:01

Povinnosti zaměstnavatele při poskytování ochranných nápojů

Léto už se nám ohlásilo vysokými teplotami, takže je vhodné si připomenout, jaké má zaměstnavatel povinnosti při poskytování ochranných nápojů zaměstnancům.

Aktuality 7. 6. 2022 / 14:18

COVID-19 jako nemoc z povolání v roce 2020 a 2021

V roce 2020 se v seznamu nemocí z povolání poprvé objevilo nové infekční onemocnění – COVID-19, způsobené koronavirem SARS-CoV-2.

Načíst další
 
Napište nám