Žitníková na jednání s premiérem připomněla problémy zdravotnictví a sociálních služeb

Spolupráci odborů a vlády hodnotili ve čtvrtek 3. července premiér Bohuslav Sobotka a předsedové odborových svazů sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů.

Předseda ČMKOS Josef Středula pochválil vládu za způsob komunikace a sociální dialog. Připomněl ovšem také řadu problémů, jako je například zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách, problematiku nového občanského zákoníku a záměr vlády zvýšit platy zaměstnanců veřejné sféry o 3,5 %.

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková premiérovi opět připomněla problémy ve zdravotnictví a sociálních službách – nedostatek financí ovlivňuje poskytovanou péči, zaměstnanci jsou přetížení, jejich odměna za práci v lepším případě stagnuje, v horším klesá.

OS požaduje ještě letos zrušit možnost pásmového odměňování v nařízení vlády a v novele zákoníku práce zrušit tuto možnost pro nemocnice od 1. ledna 2015.

Předsedkyně se s premiérem dohodla na separátních schůzkách, kde bude možné vysvětlit problematiku šířeji.

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám