Žitníková na jednání s premiérem připomněla problémy zdravotnictví a sociálních služeb

Spolupráci odborů a vlády hodnotili ve čtvrtek 3. července premiér Bohuslav Sobotka a předsedové odborových svazů sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů.

Předseda ČMKOS Josef Středula pochválil vládu za způsob komunikace a sociální dialog. Připomněl ovšem také řadu problémů, jako je například zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách, problematiku nového občanského zákoníku a záměr vlády zvýšit platy zaměstnanců veřejné sféry o 3,5 %.

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková premiérovi opět připomněla problémy ve zdravotnictví a sociálních službách – nedostatek financí ovlivňuje poskytovanou péči, zaměstnanci jsou přetížení, jejich odměna za práci v lepším případě stagnuje, v horším klesá.

OS požaduje ještě letos zrušit možnost pásmového odměňování v nařízení vlády a v novele zákoníku práce zrušit tuto možnost pro nemocnice od 1. ledna 2015.

Předsedkyně se s premiérem dohodla na separátních schůzkách, kde bude možné vysvětlit problematiku šířeji.

Podobné články

Aktuality 29. 6. 2022 / 20:57

Sekce PHS jednala o odměňování, financování a nové systemizaci

Poslední jednání sekce pracovníků hygienické služby se před dobou dovolených konalo 29. června 2022 v budově odborového svazu.

Aktuality / 10:31

Vláda slíbila 10 % pro nejhůře placené zaměstnance, jednání budou pokračovat

V úterý 28. června se na Úřadu vlády konalo další kolo jednání o valorizaci platů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy. Jednání se zúčastnili zástupci všech vládních stran.

Aktuality 28. 6. 2022 / 11:04

Hledáme nového kolegu či kolegyni

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR hledá regionálního manažera/manažerku pro Plzeňský, Jihočeský a Karlovarský kraj

Načíst další
 
Napište nám