Žitníková na Kadaňských sesterských dnech o odměňování a příčinách nedostatku sester

Ve dnech 6. a 7. října se v Kadani konaly tradiční Kadaňské sesterské dny, a to s hlavním tématem Těžko řešitelné starosti aneb Jak zajistit kvalitu ošetřovatelské péče.

Akce se druhý den konference zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která vystoupila s příspěvkem k odměňování zaměstnanců a k personální politice.

V prezentaci představila výsledky dotazníkového šetření Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o počtech sester a jejich odměňování a návrhy odborů ke zlepšení odměňování a stabilizaci personálu.

Přednesenou prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.

V diskuzi k přednesenému vystoupil ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek, který připomněl ekonomické souvislosti úhrad a podrobil kritice návrh úhradové vyhlášky na rok 2017.

Předsedkyně Žitníková ředitele Maška vyzvala ke spolupráci a sdělila, že by mělo být společným zájmem odborů i zaměstnavatelů, aby zaměstnanci měli dobré pracovní podmínky a byli slušně zaplaceni.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 11. 2022 / 21:07

Bylo mně ctí a těším se na další čtyři roky spolupráce

V životě každého člověka jsou významné chvíle a milníky, které často rozhodují o jeho dalších krocích. Významné milníky má i náš svaz a mezi ty nejdůležitější patří sjezd.

Aktuality / 20:53

Výkonná rada v listopadu

Těsně před zahájením sjezdu OS se ve středu 9. listopadu na posledním společném jednání v dosavadním složení sešly výkonná a dozorčí rada odborového svazu.

Aktuality 12. 11. 2022 / 23:46

Projekt Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb

V hotelu Duo v Praze se 2. listopadu 2022 uskutečnila závěrečná konference projektu Rozvoj a podpora modelů kvality pro systém sociálních služeb, ...

Načíst další
 
Napište nám