Žitníková na Kadaňských sesterských dnech o odměňování a příčinách nedostatku sester

Ve dnech 6. a 7. října se v Kadani konaly tradiční Kadaňské sesterské dny, a to s hlavním tématem Těžko řešitelné starosti aneb Jak zajistit kvalitu ošetřovatelské péče.

Akce se druhý den konference zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která vystoupila s příspěvkem k odměňování zaměstnanců a k personální politice.

V prezentaci představila výsledky dotazníkového šetření Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o počtech sester a jejich odměňování a návrhy odborů ke zlepšení odměňování a stabilizaci personálu.

Přednesenou prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.

V diskuzi k přednesenému vystoupil ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek, který připomněl ekonomické souvislosti úhrad a podrobil kritice návrh úhradové vyhlášky na rok 2017.

Předsedkyně Žitníková ředitele Maška vyzvala ke spolupráci a sdělila, že by mělo být společným zájmem odborů i zaměstnavatelů, aby zaměstnanci měli dobré pracovní podmínky a byli slušně zaplaceni.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 7. 7. 2022 / 9:43

Hlaste ty úrazy. A všechny!

„Dobrý den, měla jsem před rokem pracovní úraz a zaměstnavatel mně nechce zaplatit odškodnění.“ Tato věta se bohužel poslední dobou množí.

Aktuality / 9:33

O odborech v Rehabilitačním ústavu Brandýs nad Orlicí

Chtěla bych touto cestou poděkovat zástupkyním odborové organizace OSZSP ČR Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí.

Aktuality 4. 7. 2022 / 15:23

Zvýšení částek životního minima a existenčního minima

V reakci na současnou situaci domácností bylo dne 30. 6. 2022 ve Sbírce zákonů zveřejněno nařízení vlády č. 204/2022 Sb., o zvýšení částek životního minima a existenčního minima.

Načíst další
 
Napište nám