Žitníková na Kadaňských sesterských dnech o odměňování a příčinách nedostatku sester

Ve dnech 6. a 7. října se v Kadani konaly tradiční Kadaňské sesterské dny, a to s hlavním tématem Těžko řešitelné starosti aneb Jak zajistit kvalitu ošetřovatelské péče.

Akce se druhý den konference zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která vystoupila s příspěvkem k odměňování zaměstnanců a k personální politice.

V prezentaci představila výsledky dotazníkového šetření Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, data Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR o počtech sester a jejich odměňování a návrhy odborů ke zlepšení odměňování a stabilizaci personálu.

Přednesenou prezentaci viz níže jako soubor ke stažení.

V diskuzi k přednesenému vystoupil ředitel Nemocnice Kadaň MUDr. Josef Mašek, který připomněl ekonomické souvislosti úhrad a podrobil kritice návrh úhradové vyhlášky na rok 2017.

Předsedkyně Žitníková ředitele Maška vyzvala ke spolupráci a sdělila, že by mělo být společným zájmem odborů i zaměstnavatelů, aby zaměstnanci měli dobré pracovní podmínky a byli slušně zaplaceni.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 20. 3. 2023 / 14:56

Ústecká on-line porada dne 16. 3. 2023 – zpráva krajské rady

Krajská rada Ústeckého kraje je nyní sedmičlenná a pracují v ní členové v sociálních službách, v hygienické službě a ve zdravotnictví.

Aktuality 20. 3. 2023 / 7:44

Královéhradecká krajská rada jednala s hejtmanem a náměstky

V pondělí 13. března se konala schůzka královéhradecké krajské rady s vedením Královéhradeckého kraje.

Aktuality 16. 3. 2023 / 9:02

Základní instinkt

Základním instinktem je přežít. Proto si dovolím tvrdit, že v letošním roce došlo na půdě odborového svazu k zásadnímu milníku.

Načíst další
 
Napište nám