Zlínská KR jednala s hejtmanem Holišem a radní Ančincovou

Na zasedání dne 6. února 2023 Rada Zlínského kraje schválila investiční záměr Domov pro seniory Liptál. Právě výstavba uvedeného domova pro seniory byla v pondělí 13. února stěžejním a jediným tématem jednání členů krajské rady Zlínského kraje s hejtmanem Ing. Radimem Holišem a radní pro sociální oblast Bc. Hanou Ančincovou. Jednání byl také přítomen vedoucí odboru sociálních věcí Mgr. Tomáš Bernatík a předsedkyně ZO OSZSP ČR Sociální služby Vsetín Vendula Boráková.

Domov pro seniory Liptál bude mít kapacitu 58 lůžek a dle projektu se bude jednat o moderní domov pro klienty s vysokou mírou podpory, převážně s jednolůžkovými pokoji, místnostmi pro terapie a moderním vybavením pro poskytování sociální služby. Dle optimální varianty je termín dokončení stavby stanoven na říjen 2024 a otevření domova pro seniory od 1. ledna 2025. Poskytovatelem pobytové sociální služby bude příspěvková organizace Sociální služby Vsetín.

Z důvodu výstavby nového domova v Liptále bude snížena kapacita Domova pro seniory Karolinka na 70 lůžek a tedy dojde k personálním změnám. Snížením počtu klientů ruku v ruce dojde ke snížení počtu zaměstnanců. Vzhledem ke značné vzdálenosti obou domovů pro seniory, cca 40 km a trasy bez přímého spojení veřejnou dopravou, není předpoklad, že všichni „nadbyteční“ zaměstnanci Domova pro seniory Karolinka přejdou do nově postaveného zařízení v Liptále.

Při jednání zazněla obecná fakta k personálnímu obsazení obou pobytových zařízení a zatím nepadlo konkrétní řešení obsazení pracovních pozic stávajícího Domova pro seniory Karolinka. Personální strategie bude jasnější v polovině roku po vysoutěžení dodavatele stavby a v tomto termínu byla dohodnuta i následná schůzka.

Foto web Zlínského kraje

Podobné články

Aktuality 10. 12. 2022 / 9:48

Blahopřejeme Martině Hvozdenské

Zaměstnanci Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně vybírali ve svých řadách osobnosti v anketě "Osobnosti nemocnic Zlínského kraje očima kolegyň a kolegů 2022".

Aktuality 16. 10. 2022 / 9:58

Zlínská krajská konference – 13. 10. 2022

Zlínská krajská konference jednala ve čtvrtek 13. října.

Aktuality 15. 8. 2022 / 18:21

Zlínská KR – plnění programu OS

Zpráva zlínské krajské rady OS o plnění programu OS od VIII. sjezdu odborového svazu do 30. června 2022.

Načíst další
 
Napište nám